фото прес-служби

Компанія Кока-Кола спільно з Українським Червоним Хрестом передала у громади України 37 мобільних котелень до початку опалювального сезону, ще вісім надійдуть до громад незабаром.

Про це повідомив директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Кока-Кола Беверіджиз Україна Андрій Бублик.

"Ми пам’ятаємо минулу зиму та ті труднощі, з якими стикнулися українці під час припинення теплопостачання у низці українських міст. Кока-Кола закупила в українського виробника 37 котелень, які будуть обігрівати лікарні, школи, житлові будинки. Ми сформували замовлення на їх виготовлення заздалегідь і надзвичайно задоволені, що встигли поставити котельні у громади на початок опалювального сезону. Наразі очікуємо виконання ще одного замовлення на 8 мобільних котелень, що посилить стійкість територіальних громад цієї зими", – зазначив він.

Відео дня

Як повідомили в прес-службі компанії, загалом в рамках проекту буде виготовлено та доставлено в громади 13 котелень потужністю 200 кВт, 20 котелень потужністю 500 кВт та 12 котелень потужністю 1000 кВт, що забезпечить теплом понад 50 тисяч українців.

фото прес-служби

Зазначається, що поставлені котельні працюють на природному газі, видобуток якого в Україні достатній для забезпечення внутрішніх потреб, а також можуть переключатися на дизельне паливо у разі відсутності газу. Більшість котелень буде встановлено стаціонарно на заміну зруйнованим та зношеним, а у кількох містах, де теплогенерація працює на межі можливостей, ці котельні використовуватимуть як запасні під час аварій. При цьому котельні є мобільними, з можливістю переміщення та швидкого монтажу.

Отримувачами котелень є переважно комунальні підприємства, які постачають тепло у своїх населених пунктах. Визначив громади, які найбільш потребують підтримки у зимовий період, Український Червоний Хрест у координації із органами державної влади.

Наприклад, в селі Мироцьке Бучанської громади, що на Київщині, мобільна котельня дозволить обігріти до 5 тисяч квадратних метрів. Вона подаватиме тепло у школу, три житлові будинки та адміністративні будівлі. У майбутньому котельня також опалюватиме приміщення амбулаторії та ще кілька об'єктів соціальної сфери. В Умані (Черкаська область) чотири мобільних котельні виконують функцію постачання тепла у житлові будинки у разі аварійних відключень, а у Вознесенську (Миколаївська область) три мобільні котельні обігріватимуть амбулаторію, дитячий садочок та ліцей.

"Отримання модульних котелень є важливим кроком у забезпеченні наших жителів надійним та ефективним джерелом тепла. Впровадження цього проекту дозволить нам покращити якість та надійність теплопостачання для соціально важливих закладів та установ нашої громади. В умовах складних часів, коли наша країна зазнає збройної агресії з боку російської федерації, ця допомога особливо важлива", – заявив міський голова Вознесенська Євгеній Величко.

Кошти на реалізацію проекту, вартість якого становить понад 3,5 млн доларів, виділила компанія Кока-Кола.

"Минулої зими Український Червоний Хрест забезпечував необхідним обладнанням об’єкти критичної інфраструктури, лікарні, прихистки та громади, аби люди мали тепло та світло. Підготовку до зимового періоду 2024 року ми почали ще весною, адже розуміємо наскільки важливою є допомога людям під час війни. Завдяки підтримці нашого багаторічного партнера – системи компаній Кока-Кола в Україні, ми передаємо теплогенераційне обладнання у десятки громад для шкіл, садочків, лікарень та багатоповерхових житлових будинків", – повідомив генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко.

Загалом від початку війни компанія Кока-Кола, її партнери з розливу напоїв та фундація Кока-Кола надали гуманітарну допомогу для України у розмірі 30 млн доларів США.