этот материал доступен на русском

НБУ оштрафував "Сбербанк" на 95 мільйонів гривень

15:21, 02 січня 2019
Фінанси
701 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України в грудні 2018 року застосував заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу за результатами відповідних перевірок до п'яти банків.

Читайте такожНБУ не очікує банкрутства "дочок" російських держбанків, які працюють в Україні

Як повідомляється на сайті НБУ, зокрема, Нацбанк оштрафував "Сбербанк" на 94,74 мільйона гривень за ведення повторної ризикової діяльності на загальну суму більше 3 мільярдів гривень.

"Так, після отримання попереднього акта перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму більше 1 мільярда гривень, які, зокрема, полягали у видачі з рахунків клієнтів - юридичних осіб готівки, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки, які можуть бути пов'язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва", - підкреслили в прес-службі НБУ.

Також "Сбербанк" отримав від регулятора письмове попередження за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу; порушення порядку зупинення фінансових операцій.

Крім того, регулятор оштрафував "Райффайзен Банк Аваль" на 450 тисяч гривень за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів, а також за неналежне виконання вимог щодо забезпечення у своїй діяльності управління ризиками та здійснення переоцінки ризиків клієнтів.

Також за вказаний період Нацбанк виніс письмове попередження "Першому українському міжнародному банку" (ПУМБ) за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів, а також за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

Крім того, НБУ оштрафував банк "Глобус" на 3 мільйони гривень за ризикову діяльність і за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів.

Також регулятор дав письмове попередження "Банку Фамільний" за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів, а також за неналежне здійснення оцінки та переоцінки ризиків клієнтів.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України в листопаді 2018 року оштрафував "Укрсоцбанк" на 30,45 мільйона гривень за проведення фінансових операцій з видачі готівкових коштів у сумі понад 1 мільярд гривень на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджуючих документів з рахунків клієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter