Україна вже топ-четверта країна у світі за кількістю nfc-транзакцій / фото pravda.com.ua

Україна посіла четверте місце в світі за кількістю безконтактних платежів з використанням мобільних телефонів, браслетів, смарт-годинників з картками Mastercard.

Читайте такожУкраїнці зможуть знімати гроші з картки на касі супермаркету

Про це повідомила генеральний директор Mastercard Europe SA в Україні Інга Андрєєва на конференції Європейської Бізнес Асоціації.

Відео дня

"Буквально вчора ми отримали статистику за четвертий квартал, і Україна вже топ-четверта країна у світі за кількістю nfc-транзакцій", - сказала вона.

За словами Андрєєва, це говорить про затребуваність новітніх платіжних технологій та швидкого навчання українців.

Водночас, посилаючись на дослідження Mastercard, вона зазначила, що ще є простір для зростання.

"37% дорослого населення України досі не має банківських рахунків. Тільки 38% представників малого і середнього бізнесу готові і приймають безготівкові платежі до оплати. По Європі в цілому це більш 60%", - додала Андрєєва.

За її словами, для поліпшення цих показників потрібно як регулювання, так і розвиток безготівкових платежів.

"Збільшення інклюзії всього лише на 10% принесе збільшення ВВП країни на 0,3%. Якщо говорити в абсолютні цифри, то для України це 9,3 мільярда гривень", - підкреслила представник Mastercard.

Як повідомляв УНІАН, за оцінками Національного банку України, частка безготівкових операцій з платіжними картками в Україні за обсягом операцій за січень-вересень 2018 року зросла до 44,3% до 39,3% станом на початок року.