Банківський сектор Росії неминуче занурюється в кризу, страшніше 2009 року - S&P

09:31, 27 лютого 2015
Фінанси
387 0

На думку агентства, довіра населення до банків підірвана, а самі кредитні установи все більше залежать від держпідтримки.

REUTERS

Частка проблемних кредитів у банківській сфері Росії в цьому році може вирости кратно - до 23% в базовому сценарії і до 40% - у негативному, передає "Газета.RU" з посиланням на прогноз Standard & Рoor's.

Читайте такожКожна п'ята російська компанія скоротила штат співробітників через кризуВ рейтинговому агентстві вважають, що довіра населення до банків підірвана, а самі кредитні установи все більше залежать від держпідтримки.

Як випливає зі звіту S&P, банківський сектор Росії неминуче занурюється в кризу. Більш серйозний, ніж криза 2009 року. У лютому агентство зробило негативні рейтингові дії відносно приблизно 40 російських банків та їх дочірніх структур. Прогноз залишається «негативним» або переглянутий на «негативний».

Читайте такожРосію можна зупинити без єдиного пострілу - WSJОсновний привід для песимістичних прогнозів - зростання простроченої заборгованості (більш ніж на 90 днів) за кредитами.

За базовим сценарієм S&P, в цьому році обсяг проблемних кредитів може зрости до 17-23% проти 8% у 2014 році.

«Наш негативний сценарій передбачає отримання державної підтримки і відмову від примусових заходів по стягненню заборгованості за кредитами (які є набагато менш ефективними) і, як наслідок, набагато більш високий рівень проблемної заборгованості - до 35-40% сукупного кредитного портфеля», - йдеться у звіті.

Основний внесок, за прогнозами S&P, у зростання прострочення внесуть корпоративні позичальники.

Прострочена заборгованість за всіма кредитами на 1 лютого ЦБ оцінював в 2 трлн руб., або в 4% кредитного портфеля.

Читайте такожЄвросоюз подав вже четвертий позов у СОТ проти РосіїНегативний сценарій стане більш ймовірним, якщо рецесія в економіці затягнеться, а геополітична напруженість посилиться, відзначає S&P. У цьому випадку збільшиться частка компаній, які допустять дефолт за реструктуризованими кредитами, а рівень відшкодування ними боргу після дефолту буде нижче внаслідок того, що банкам буде непросто врегулювати проблемні кредити».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter