этот материал доступен на русском

Електронні касові апарати будуть безкоштовними – голова податкової служби

13:54, 19 жовтня 2019
Фінанси
1492 0

Електронні реєстратори розрахункових операцій будуть безкоштовними, тому українським підприємцям не доведеться витрачати додаткові кошти на касові апарати.

Про це заявив голова Державної податкової служби Сергій Верланов у програмі «Свобода слова Савіка Шустера».

«Відповідно до закону електронні РРО, які будуть у смартфоні або планшеті, будуть безкоштовними. Держава в особі контролюючого органу Державної податкової служби вже розробила безкоштовну програму, якою зможуть безкоштовно користуватися всі», - заявив Верланов.

Він підкреслив, що з 1 січня 2020 р. ДПС готова надати це рішення у тестовому режимі для всіх підприємців.

«Програма у нас вже є, ми її доробимо, приведемо у відповідність до нового закону, і всі зможуть цим користуватися, і це буде безкоштовно», - зазначив керівник ДПС.

Також у своєму виступі Сергій Верланов зазначив, що 35% української економіки не сплачує податків до державного бюджету, оскільки перебуває в «тіні».

«Щоб «тіньова» економіка перестала бути «тіньовою» її потрібно порахувати. І саме ці закони про РРО і кешбек дозволять підрахувати цю тіньову економіку. Ці закони спрямовані на те, щоб зрівняти правила гри, щоб всі люди стали багатшими», - заявив він.

Крім того, очільник податкової підтримав ініціативу президента щодо запровадження дворічного мораторію на перевірки для ФОПів.

«Маленьких підприємців перевіряти не потрібно, маленьких підприємців потрібно оберігати та захищати», - підкреслив Верланов.

Нагадаємо, 18 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, спрямовані на запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та механізму кешбеку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter