этот материал доступен на русском

Bloomberg: Інвестори України в гонитві за доходом могли пройти точку неповернення

18:11, 22 листопада 2019
Фінанси
1016 0
Іноземцям буде важко позбутися внутрішніх бондів України / фото УНІАН

Іноземні інвестори стікаються на один з найбільш дохідних цього ринків, що розвиваються. Але вони, вірогідно, сліпо йдуть туди, де їх чекають проблеми. Недорозвинений вторинний ринок передбачає, що покупці локального боргу України можуть бути нездатні продати свої надбання, якщо настрої щодо глобальних ризиків зміняться.

Навіть якщо вони знайдуть покупця для цих бондів, неліквідний ринок валюти може означати подальші втрати через потенційне знецінення гривні. Хоча цього року вона була валютою з найкращими показниками, — пише Bloomberg.

Читайте такожBloomberg: Україна приваблює фондових менеджерів стійкістю до конфлікту між США і Китаєм

«Продаж бондів місцевим за привабливою ціною в короткий термін може виявитися проблемним», - сказав виданню аналітик інвестиційного банку ICU Тарас Котович.

Ці ризики не стримують інвесторів, приваблених однією з найвищих реальних процентних ставок у світі й політичним моментом, створеним приходом до влади нового президента. Україна все ще на ранній стадії побудови свого внутрішнього боргового ринку. Її економіка відновлюється після девальвації й війни з силами Росії. Частка бондів у гривні, які опинилися в руках нерезидентів, зросла до 15% з майже нуля станом на початок року.

Іноземні інвестори купили у 2019-му державних бондів, випущених у гривні, на 4,1 мільярда доларів. Цьому сприяло полегшення доступу до цих цінних паперів після приєднання України до мережі Clearstream International SA у травні. Чиновники також скоротили контроль капіталу, який був запроваджений під час фінансової кризи у 2015 році.

Читайте такожПовернення кредитного буму: чим загрожує захоплення споживчими кредитами

У п’ятницю, перебуваючи у Лондоні, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликав іноземців більше інвестувати у свою країну. Він запевняв, що Київ рішучий у боротьбі з корупцією і побудові верховенства закону. І зараз він «дуже відкритий для приватного інвестування». Про це він сказав на інвестиційному саміті Східного партнерства в ЄБРР.

Хоч приплив грошей і великий для України, він становить лише третину від того, що вкладають у більші ринки, що розвиваються, такі як Росія й Бразилія. Те, що інвестори вважають ризиком, може бути благом для України. Оскільки іноземці обирають перечекати будь-які потенційні потрясіння й не поспішають виходити з українського ринку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram