этот материал доступен на русском

Субсидія без порушень: на що звернути увагу

17:00, 11 грудня 2019
Фінанси
941 0
Актуально
Фахівці розробили п'ять корисних порад для одержувачів житлових субсидій / фото УНІАН

Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім’ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень – слід протягом 30 календарних днів – не пізніше – повідомити про це орган, що призначив вам субсидію. 

Це важливо пам’ятати, адже для більшості отримувачів, яким у травні житлову субсидію було призначено на період  2019-2020 роки, її розмір на цей опалювальний сезон було автоматично розраховано на підставі доходів 1-2 кварталів 2019 року. Якщо за час отримання субсидії у вашій родині  відбулися вищезгадані зміни – не зволікайте з повідомленням про них, адже це може призвести до припинення надання допомоги та застосування санкцій.

47,6 мільярда гривень – такий обсяг коштів закладено у проекті державного бюджету на 2020 рік для виплати житлових пільг та субсидій. Для того, щоб призначені на ці цілі кошти платників податків надходили за адресою і підтримували тих, хто цього справді потребує, Мінсоцполітики за сприяння Світового банку впроваджує механізми контролю під час надання соціальної підтримки, які спираються на успішний європейський досвід і дадуть змогу  більш адресно допомагати тим, хто цього передусім потребує. У рамках цієї роботи фахівці проаналізували практику надання житлових субсидій і розробили п’ять корисних порад для отримувачів цього виду державної підтримки, які можна прочитати тут.

Також про зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які почали діяти з 1 жовтня Мінсоцполітики інформує тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter