этот материал доступен на русском

Депутати вирішили захистити боржників від колекторів

20:06, 12 грудня 2019
Фінанси
1176 0
Рада підтримала запровадження механізму захисту прав боржників / фото УНІАН

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про запровадження механізму захисту прав і законних інтересів боржників від недобросовісних дій суб'єктів колекторської діяльності.

Читайте такожВ Україні зменшили штрафи за порушення роботодавцями законодавства про працю

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту (№2133) проголосували 309 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Народний депутат Михайло Цимбалюк, доповідаючи щодо законопроекту, зазначив, що кожен шостий громадянин України страждає від так званих «чорних» колекторів, у зв'язку з чим ця проблема потребує законодавчого регулювання.

«Питання законодавчого врегулювання цієї проблеми є дуже актуальним, оскільки чинне законодавство не містить загальних норм з регулювання. Наша основна мета - захистити права і законні інтереси боржників від недобросовісних дій колекторів», - сказав Цимбалюк.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття документа дасть змогу удосконалити чинне законодавство про колекторську діяльність, забезпечити нормальне функціонування як фінансового, так і реального сектору економіки, а також запровадить механізм захисту прав боржників, щодо яких проводиться діяльність з врегулювання заборгованості за діючими зобов'язаннями з боку суб'єктів колекторської діяльності.

Як повідомляв УНІАН, законопроект №2133 про захист прав і законних інтересів боржників під час здійснення колекторської діяльності був зареєстрований у Раді 12 вересня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter