этот материал доступен на русском

Ще одна балканська країна може ввести євро до 2023 року

10:02, 27 січня 2020
Фінанси
1038 0
Ілюстрація REUTERS

Плани Болгарії про те, щоб увійти в зал очікування єврозони навесні цього року і прийняти її як офіційну валюту в 2023 році "повністю передбачувані".

Читайте такожУ Британії вводять в обіг монету на честь Brexit

Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Reuters.

Балканська країна, яка є членом Європейського Союзу з 2007 року, сподівається приєднатися до попередника членства в єврозоні, механізму обмінного курсу ERM-2, до кінця квітня і ввести євро в 2023 році.

"Я очікую, що плани щодо вступу Болгарії до єврозони будуть виконані в точності так, як вони здійснені", - сказала Георгієва.

Георгієва сказала, що президент Європейського центрального банку Крістіна Лагард "дуже позитивно" сприймає прагнення Болгарії до вступу в єврозону і сказала їй на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що "здається, що в моєму залі, де відбудуться зустрічі єврозони, скоро будуть говорити по-болгарськи", передає «Європейська правда».

Георгієва сказала, що вступ до єврозони буде вигідним для країни та забезпечить велику грошову безпеку і захистить її від глобальної невизначеності.

Болгарія, валюта якої вже прив'язана до євро, відповідає номінальним критеріями для прийняття єдиної валюти зі здоровими державними фінансами та низьким рівнем боргу, але також є однією з найбідніших і найбільш корумпованих країн-членів ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter