этот материал доступен на русском

Кожен 5-й українець працює неофіційно: рівень тіньової зайнятості впав до мінімуму десятиліття

17:03, 21 лютого 2020
Фінанси
716 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУкраїнські підприємства перевірятимуть на неоформлених працівників

Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з посиланням на дані Держслужби зайнятості.

“За даними Державної служби зайнятості, кількість працівників і роботодавців, які зацікавлені в легалізації трудових відносин, збільшується. В кінці минулого року рівень тіньової зайнятості впав до 21% – найнижча позначка за останнє десятиліття. А з початку 2020 року з майже 200 тисячами працівників були укладені трудові договори", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що на сьогоднішній день практично кожен 5-й українець працює неофіційно. Найчастіше – у сільському господарстві, гуртовій і роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур'єрській діяльності.

Згідно з повідомленням, у 2020 році в цих галузях Держслужба зайнятості має намір провести інформаційні та інспекційні кампанії.

Як повідомляв УНІАН, раніше уряд почав кампанію з виведення ринку праці з тіні.

При цьому Кабінет міністрів виділив додаткові 500 млн грн у бюджеті Фонду соціального страхування на програми допомоги в працевлаштуванні в 2020 році.

У грудні 2019 року Кабмін схвалив законопроект про працю, який покликаний зберегти і розширити соціальні права працівників, збільшити кількість легальних робочих місць, забезпечити рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці, підвищити доходи працівників та гармонізувати українське законодавство з європейським.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter