Чистий прибуток банків України за перше півріччя знизився на 23% / фото ua.depositphotos.com

Чистий прибуток українських банків за січень-червень 2020 року знизився на 23% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року й становив 23,8 млрд грн.

Такі дані наводяться на сайті Національного банку України.

Доходи українських банків у січні-червні нинішнього року зросли на 6,2% у порівнянні з минулим роком й становили 128,6 млрд грн. Витрати ж за 6 місяців 2020 року становили 104,8 млрд грн - це на 16,4% більше, ніж у 2019 році.

За даними НБУ, у другому кварталі 2020 року чистий фінансовий результат банків становив 7,7 млрд грн, що вдвічі менше у порівнянні з попереднім кварталом, і в 2,4 раза - якщо порівняти з другим кварталом 2019 року. Основною причиною стало формування на випередження резервів під очікувані збитки в сумі 13,1 млрд грн за квартал, як це передбачено міжнародними стандартами фінансової звітності.

"Загальне зниження бізнес-активності під час карантину та падіння попиту на кредити і банківські послуги, а також зростання неплатежів за кредитами негативно позначаються на процентних та комісійних доходах банків. Так, уперше за останні чотири роки чистий комісійний дохід банків цього року скоротився на 1,5% до 20,5 млрд грн, якщо порівняти з аналогічним періодом попереднього року", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожПрогноз ВВП на 2020 рік переглянуто у бік істотного падіння - Нацбанк

Зазначається, що зростання чистого процентного доходу уповільнилося до найнижчого за чотири роки значення - 3,9% за перше півріччя і 1,1% за другий квартал поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Водночас обсяги чистих процентних та комісійних доходів сьогодні є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків. "Завдяки зусиллям НБУ банки в сприятливі часи сформували запас міцності і сьогодні використовують запас капіталу для поглинання кредитних збитків. Для того, щоб у цей непростий період додатково знизити тиск на банки, необхідно дати банкам більше визначеності щодо тривалості кредитних канікул", - цитує прес-служба першого заступника голови НБУ Катерину Рожкову.

Також в Нацбанку повідомили, що станом на 1 липня 2020 року з 75 платоспроможних банків 59 банків були прибутковими та отримали чистий прибуток 26,3 млрд грн, що перекрило збитки 16 банків на загальну суму 2,5 млрд грн. Прибуток за перше півріччя був сформований здебільшого "ПриватБанком" (14 млрд грн або 59% від всього прибутку) та групою банків із іноземним капіталом, крім російського (5,6 млрд грн).

Як повідомляв УНІАН, за даними НБУ, прибуток банківського сектору в першому кварталі 2020 року зріс на 23,8% у порівнянні з відповідним кварталом минулого року і становив 16 млрд грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram