этот материал доступен на русском

Україна може піднятися на 10-20 позицій в рейтингу Doing Business – Мінекономіки

19:34, 16 липня 2020
Фінанси
289 0
Рейтинг Doing Business характеризує легкість ведення бізнесу в країні / фото doingbusiness.org

Україна може покращити свої позиції й піднятися на 10-20 сходинок у рейтингу "Doing Business 2021", що характеризує легкість ведення бізнесу в країні.

Читайте такожУкраїна опустилася на 11 позицій у рейтингу простоти сплати податків

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"Doing business" Світового банку є одним з найвпливовіших рейтингів, який служить додатковим маркером для інвесторів. Цього року, попри вплив та наслідки COVID-19, ми продовжили працювати над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність легшою, захищеною і привабливою. Таким чином, Україна має всі шанси продемонструвати покращені позиції, дасть позитивний сигнал нових інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх", - цитує прес-служба главу Мінекономіки Ігоря Петрашка.

У міністерстві додали, що рейтинг складається з десяти показників, по кожному з яких Мінекономіки зараз аналізує ситуацію.

"Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період і можуть вплинути на рейтинг країни в цьому році. В цілому по всіх десяти компонентів Україна демонструє значний прогрес", - сказав Петрашко.

У трійку найрезультативніших оновлень входять сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій, що обіцяє покращити рейтинг України по відповідному компоненту на 50 позицій, а також суттєве спрощення реєстрації ТОВ, шляхом чого Україна може піднятися на 15 позицій по цьому компоненту. Відчутний прогрес вдалося досягти спрощення процедури оформлення банкрутства. За цим показником Україна претендує на 60 додаткових сходинок.

"Також на позиції у рейтингу позитивно будуть впливати зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, скасування пайового внеску при будівництві промислових об'єктів; здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9% по всій країні, ряд дерегуляційних змін в адмініструванні податків, за яким уряд у найближчі роки має на меті увійти до топ-30, і скорочення часу торгових операцій як для експортерів, так і імпортерів", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у попередньому рейтингу Україна посіла 64-ту позицію серед 190 країн-учасниць.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter