этот материал доступен на русском

Військовий збір не стягуватимуть з доходів за ОВДП

18:28, 03 червня 2020
Фінанси
1026 0
Ілюстрація REUTERS

З 23 травня 2020 року, у зв'язку зі змінами в законодавстві, з купонного доходу та інвестиційного доходу за ОВДП більше не стягується військовий збір в розмірі 1,5%.

Читайте такожПовертаємо борги: Мінфін погасив єврооблігації на $1 мільярд

Відповідні зміни містить закон №466-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", ухвалений Радою ще в січні, пише ЕП.

"Це великий крок вперед для популяризації держоблігацій серед населення. Потрібно максимально спрощувати людям доступ на ринок і широко інформувати про це, щоб купівля ОВДП стала такою ж звичною і зрозумілою справою, як відкриття депозиту. Адже з точки зору надійності виграють саме облігації, і за дохідністю вони привабливі. Наступним і вже близьким кроком з просування цього інструменту "в народ" стане можливість для фізосіб відкривати рахунок у цінних паперах віддалено і купувати/продавати облігації, не виходячи з дому", - заявила керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU Євгенія Грищенко.

Зміни в законодавстві не вимагають від власників цінних паперів ніяких додаткових дій, стягнення військового збору припиниться автоматично для всіх купонних виплат і погашення з 23 травня 2020 року.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці квітня Міністерство фінансів України, після кількох тижнів перерви повернулося на внутрішній ринок запозичень, відновивши проведення щотижневих аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Викликана стрімким поширенням коронавірусу паніка на світових ринках спровокувала падіння валют країн і котирувань фондових бірж.

В результаті нерезиденти скоротили обсяг купівлі боргових паперів країн, що розвиваються, до яких належить й Україна.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter