Долар в обмінниках сьогодні зріс до 40,40 гривень / фото ua.depositphotos.com

Різке подорожчання долара в Україні, ймовірно, пов'язано з тривожною заявою глави НБУ про триваючу емісію гривні, зростання інфляції і падіння платоспроможності вітчизняної грошової одиниці.

Так вважає керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин, передає "Страна".

"Все сказане, на жаль, правда. Дефіцит держбюджету України величезний, зовнішня фінансова допомога не потрібна. А Мінфін не готовий йти на підвищення ставки прибутковості за держоблігаціями, щоб стерилізувати ліквідність і прийняти гривню на ринку через ОВДП. При тому що наступного тижня йому потрібно погасити за держоблігаціями понад 16 млрд грн, а вчора він взяв мінімум на борговому ринку", - говорить він.

Відео дня

За словами експерта, на цьому тлі на фінансовому ринку тривають розмови про введення 10%-го податку на купівлю валюти, що також підстьобує скупку долара імпортерами.

"Ситуація важка. Простих рішень немає, як і консолідації у фінансовому блоці влади, про що говорять вже відкрито в ЗМІ. Попит на інвалюту залишається високим, в тому числі і з боку населення, тому що немає альтернативи в відео вкладень в депозити і ОВДП, де ставки невисокі. Всі готуються до важкої зими", - пояснює Шевчишин.

Як повідомляв УНІАН, курс гривні до долара в банківських обмінниках Києва сьогодні, 17 серпня, ослаб на 20 копійок - до 40,40 грн/долар. Продати американську валюту в середньому можна за курсом 39,60 грн за долар.