этот материал доступен на русском

Кубів розповів, як просуваються переговори з МВФ

14:22, 18 вересня 2018
Різне
135 0
Ілюстрація REUTERS

Переговори з Міжнародним валютним фондом проходять у позитивному ключі для отримання підтримки нашою країною, а Україна завжди виконує дані кредитору зобов'язання.

Читайте такожКабмін домовився з МВФ про підвищення ціни на газ - глава "Нафтогазу"

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Україною Степан Кубів, відповідаючи на питання журналістів, чи дійсно Кабінет міністрів домовився з МВФ про поступове підвищення ціни на газ для населення.

"Принципові домовленості з МВФ проходять у позитивному тренді і позитивному вирішенні питань отримання підтримки Україною. Всі зобов'язання, які брала на себе Україна, вона завжди виконує в тих чи інших домовленостях, які носять характер відстоювання інтересів держави", - сказав Кубів.

Як повідомляв УНІАН, для продовження співпраці з МВФ Україна повинна була переглянути державний бюджет для його відповідності цільових показників дефіциту в рамках програми співпраці і забезпечити перехід до ринкового механізму формування цін на газ для населення.

Поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 мільярда доларів, з яких Україна отримала 8,7 мільярда доларів, закінчується навесні 2019 року. У 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують у рамках цієї програми отримати 1,9 мільярда доларів.

29 серпня Кабінет міністрів продовжив дію Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу до 1 жовтня, тим самим залишивши незмінною ціну на газ для населення.

Ціна газу для населення становить 4942 гривні за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, - 6958 гривень за тисячу кубометрів.

18 вересня голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв заявив, що уряд України на переговорах з Міжнародним валютним фондом досягла принципової домовленості про поступове підвищення ціни газу для населення до рівня імпортного паритету до квітня 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter