этот материал доступен на русском

Обмеження АМКУ, накладені на Дніпровський коксохімічний завод, створюватимуть серйозні перешкоди в роботі підприємства - експерт

12:53, 13 травня 2019
Різне
170 0
Фото УНІАН

Обмеження у вигляді зобов'язань реалізовувати значну частину продукції третім особам, які після п'яти років розгляду Антимонопольний комітет наклав на Дніпровський коксохімічний завод " (ДКХЗ), будуть створювати серйозні перешкоди в роботі підприємства, в тому числі і в частині планування обсягів виробництва.

Таку думку 112.ua озвучив голова Федерації металургів України Сергій Біленький у статті "Монопольне право Антимонопольного комітету: Чому АМКУ роками гальмує бізнес-операції?".

Через п'ять років з моменту отримання заявки Антимонопольний комітет надав дозвіл міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній "Метінвест" на покупку більше 50% акцій Дніпровського коксохімічного заводу. При цьому АМКУ передбачив ряд обмежень при здійсненні цієї угоди.

"Обмеження, які накладаються рішенням АМКУ у вигляді зобов'язань реалізовувати значну частину продукції третім особам, будуть створювати серйозні перешкоди в роботі підприємства, в тому числі й в частині планування обсягів виробництва (з урахуванням постійно мінливої кон'юнктури ринку). Поки будуть діяти накладені АМКУ обмеження, "Метінвест" не буде отримувати того економічного ефекту, який міг би бути", - сказав Біленький.

Згідно з накладеними АМКУ обмеженнями, протягом 7 років "Метінвест" зобов'язаний продавати не менше половини окремих видів продукції заводу (пек, масло кам'яновугільне поглинальні, коксовий горіх, дрібниця) третім особам, не пов'язаним з ним. Як відомо, ДКХЗ спеціалізується на виробництві коксу, смоли сульфату амонію і продуктів переробки. Відомості про обсяги реалізації продукції протягом усього часу дії обмежень група повинна подавати в АМКУ.

Відомо, що коксохімічне виробництво – це В2В і може ефективно функціонувати тільки якщо вбудовано у вертикально-інтегровану виробничу ланцюжок. Це одна з причин, по якій російська група "Євраз" в 2014 році, виходячи з бізнесу в ГМК України, стала шукати покупця на актив, а не залишила його собі, говорять учасники ринку.

Як відомо, Антимонопольний комітет України протягом п'яти років розглядав звернення групи "Метінвест" щодо дозволу на купівлю Дніпровського коксохімічного заводу - одного з найстаріших і знакових підприємств гірничо-металургійного комплексу України. Рішення було прийнято 19 квітня, однак АМКУ передбачив у своєму рішенні обмеження, які є безпрецедентними, як і строки розгляду комітетом заявки "Метінвесту", кажуть експерти. За їх словами, з урахуванням досить високої конкуренції серед виробників коксу в Україні та відсутність будь-яких бар'єрів для імпортерів, дії АМКУ виглядають як упереджене і неповажне ставлення до всієї галузі українського ГМК.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter