этот материал доступен на русском

Україна вносить зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією

16:44, 21 травня 2019
Різне
451 0
Зміни набудуть чинності після ратифікації парламентами обох країн / фото Flickr/Leo Koolhoven

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та міністр економіки Грузії Натела Турнава підписали протокол, яким внесли зміни до угоди з урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю.

Читайте такожУкраїна та Ізраїль завершили юридичну перевірку угоди про ЗВТ

Про це повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Як зазначається, передбачається, що зміни дозволять Україні та Грузії використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції (з 1 січня 2019 року Україна почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед в торгівлі з ЄС).

"Зміни до угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити нам перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Грузія. На практиці це означає, що в українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні та експортувати, наприклад, до Німеччини з українськими сертифікати походження з нульовою або пільговою ставкою мита. Пан-Євро-Мед - один з інструментів для зміни акцентів міжнародної торгівлі з експорту переважно сировини на експорт більш високотехнологічної продукції з доданою вартістю, яка формується в Україні", - підкреслив Кубів. 

Зміни до угоди про вільну торгівлю набудуть чинності після ратифікації парламентами обох країн. 

***Режим вільної торгівлі між Україною та Грузією діє з 1996 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter