этот материал доступен на русском

СБУ прийшла з обшуками на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

20:16, 20 липня 2019
Різне
1270 0
СБУ проводить обшуки на "Арселорміттал" / фото УНІАН

Читайте такожЕкологи обурені мовчанням металургійних підприємств на пропозицію відкрити дані щодо викидів

Про це заявив в.о. генерального директора підприємства Олександр Іванов у відеозверненні.

"Представники СБУ прийшли з обшуком на сучасний, новозбудований об'єкт - третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії всіх документів по цьому обладнанню і почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання", - сказав Іванов.

Він додав, що "нещодавно нас, найбільшого іноземного інвестора в Україні, звинуватили в екоциді - знищенні рослинного і тваринного світу, отруєнні повітря і води, що призвело до екологічної катастрофи".

За словами Іванова, підприємство пройшло "всі екологічні перевірки, в тому числі позапланову - у квітні цього року".

"Ці дії виглядають дещо нелогічними та ставлять під сумнів подальшу реалізацію масштабної програми модернізації в "АрселорМіттал Кривий Ріг", - сказав в.о. гендиректора.

Іванов також закликав посольства країн Великої сімки, Європейську бізнес асоціацію, Американську торгівельну палату, Укрметалургпром, Федерацію металургів України та інші організації «звернути увагу на ситуацію і допомогти забезпечити конструктивну співпрацю міжнародного бізнесу і влади».

Нагадаємо, 17 липня СБУ порушила справу проти керівників промпідприємства за порушення норм екологічної безпеки.

12 липня президент Володимир Зеленський поцікавився у представників одного з найбільших підприємств не тільки міста, але й країни - «АрселорМіттал Кривий Ріг», які конкретні заходи були прийняті для поліпшення екологічної ситуації в регіоні та зменшення шкоди місцевому населенню. Мова йшла про програму зобов'язань, які компанія взяла на себе. Також він зачепив, зокрема, питання недопуску перевірок на виробництво та виведення з експлуатації мартенівського цеху в 2016-2017 роках, чого не було зроблено.

Довідка УНІАН. Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг», що належить індійському мільярдерові Лакшмі Мітталу, є найбільшим виробником сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.

Виробничі потужності підприємства, що має повний виробничий цикл, розраховані на щорічний випуск понад 6 млн тонн прокату, близько 7 млн тонн сталі та понад 6,7 млн тонн чавуну.

Основними ринками збуту металопродукції підприємства є країни Близького Сходу, Африки та Європи.

Після придбання компанією Mittal Steel завод був перейменований в «Mittal Steel Кривий Ріг», пізніше – в «АрселорМіттал Кривий Ріг». Компанія ArcelorMittal утворена в 2006 році шляхом злиття люксембурзької компанії Arcelor і індійської Mittal Steel, що належить індійському бізнесменові Лакшмі Мітталу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter