Ближче до зимового сезону українці стали активніше шукати на "OLX Нерухомість" житло подобово / фото УНІАН Володимир Гонтар

Напередодні новорічних свят орендодавці стали збільшувати кількість житлових об'єктів подобово, проте поки не збільшують ціни.

Про це повідомляє прес-служба порталу "OLX Нерухомість".

Читайте такожВ Україні подешевшає оренда житла: експерт здивував прогнозом

"Ближче до зимового сезону українці стали активніше шукати на "OLX Нерухомість" житло подобово. Найпопулярніший напрямок для будинку на добу - запит "Карпати". Вже в жовтні його вводили в пошуковому рядку близько 6 800 разів. Слідом за ним намагаються знайти будинок з басейном, будинок з лазнею і житло в Буковелі", - сказано в повідомленні.

Орендодавці реагують на попит і збільшують кількість об'єктів, проте поки не збільшують ціни. Так, наприклад, вже зараз по всій Україні можна знайти майже 11 тис. квартир подобово, 1 250 будинків, майже 1 000 хостелів і кілька сотень варіантів готелів і баз відпочинку.

Відзначається, що найбільше квартир, очікувано, в Києві. Попри сезон, на другому місці – Одеса, а замикає трійку Львів. У п'ятірці також опинилися Харків і Дніпро. Ціни залишаються такими, як і на початку осені. При цьому в порівнянні з листопадом і груднем 2020 року в розпал активного сезону, вже зараз, у вересні-жовтні, можна спостерігати збільшення вартості від 4 до 25%.

Однокімнатні квартири подобово зросли в ціні на 7% в середньому по країні. Рекордні 20% відчують на собі ті, хто захочуть винайняти квартиру в Чернігові, середня ціна там – 500 грн. На 19% у жовтні у порівнянні з груднем 2020 року зросли ціни на найпопулярніші об'єкти — однокімнатні квартири в Києві.

Напередодні свят вже в жовтні в порівнянні з минулим місяцем особливо збільшився попит на однушки в окремих містах. Орендарі стали цікавитися на 41% більше житлом у Чернігові, на 39% - у Хмельницькому, на 21% - у Вінниці.

Двокімнатні квартири зростання цін торкнулося найменше - 4% в середньому по Україні. Якщо дивитися на топ міст за цим критерієм, то у Львові та Вінниці зростання найбільше – на 12,5%. Самі орендарі стали проявляти активніший інтерес до об'єктів в Житомирі — на 71%, Миколаєві — 36% і в Хмельницькому-31%.

Трикімнатні квартири зараз можна винайняти подобово на 3% дорожче. При цьому в Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку орендна плата за добу зросла більш ніж на 20%. Що стосується попиту, в жовтні в порівнянні з вереснем на 83% більше українці стали відгукуватися на оголошення в Херсоні. У Черкасах впала вартість орендної плати, але, попри це, теж піднявся інтерес до трійок — на 79%. На 65% активніше стали цікавитися великим житлом в Житомирі.

Також в OLX відзначають, що до новорічних свят орендодавці починають здавати більше будинків. Особливо це помітно в Києві - зараз там на 9% зросла кількість пропозицій для тих, хто хоче подобово орендувати. На другому місці - Славське, на третьому — Яремче.

Ціни на будинки в містах, де пропонують більше об'єктів в жовтні, виглядають так: Одеса — в середньому 2 500 грн/добу, Київ — 5 000 грн, Яремче — 1 200 грн, Славське — 850 грн, Харків — 2 000 грн, Дніпро - 3 000 грн.

Ціни на житло:

За три квартали 2021 року ціни на житлову нерухомість в Україні, у порівнянні з вартістю на кінець минулого року, зросли в середньому на 13,8%.