Держбанки вже за кілька тижнів почнуть видачу "теплих" кредитів на цей рік

18:08, 19 березня 2018
Нерухомість
2722 0
Фото УНІАН

Державні банки вже через кілька тижнів почнуть видавати населенню "теплі" кредити, фінансування яких на 2018 рік передбачено на рівні 400 мільйонів гривень.

Читайте такожГройсман розповів українцям, як скоротити комунальні рахунки в 2-3 рази

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження.

"Через кілька тижнів "Ощадбанк", "Укргазбанк", "ПриватБанк" і "Укрексімбанк" почнуть видачу "теплих кредитів", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі додали, що цього року на програму видачі "теплих" кредитів уряд заклав 400 мільйонів гривень, з яких 202 мільйони гривень буде спрямовано на фінансування проектів з утеплення приватного житла, 190 мільйонів гривень – на впровадження енергоефективних заходів в багатоповерхових будинках і 7,7 мільйона гривень – на заміну газових котлів на твердопаливні.

"У цьому році ще більше 180 тисяч сімей зможуть скористатися програмою, отримати відшкодування і в рази зменшити свої витрати на комунальні платежі", - заявили в агентстві.

Як повідомляв УНІАН, на реалізацію програми "теплих" кредитів на 2017 рік Кабінет міністрів заклав 400 мільйонів гривень. У другій половині року на цю програму було додатково направлено ще 300 мільйонів гривень.

У державному бюджеті на 2018 рік передбачено 2 мільярди гривень на програми з енергоефективності: 400 мільйонів гривень на програму "теплих" кредитів, 1,6 мільярда на Фонд енергоефективності. При цьому, за оцінками Держенергоефективності, річна потреба у фінансуванні програми "теплих" кредитів становить 1,9 мільярдів гривень.

Механізм фінансування "теплих" кредитів передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тисяч гривень) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тисяч гривень) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter