На місцеві вибори в основному прийшли люди за 50 років та пенсіонери / REUTERS

На місцевих виборах більш активними (56% з тих, хто прийшли на вибори) були люди старше 50 років.

Читайте такожНазвано причини низької явки на місцевих виборах в Україні

Про це йдеться в переданих УНІАН результатах електорально-поведінкового дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» в день виборів, 25 жовтня.

«Більш активними на місцевих виборах-2020 були старші виборці – 56% з тих, хто прийшли на вибори, були люди старше 50 років, при тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 45%», - інформують експерти.

Водночас за даними опитування, молодь була менш активною – лише 11% з тих, хто прийшли на вибори, були люди у віці 18-29 років, при тому що в загальній структурі виборців їх частка становить 18%.

Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся здебільшого у містах, частіше серед чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на сході і півдні країни, де частка виборців старше 50 років становила 60%.

Аналіз відповідей респондентів, які не голосували 25 жовтня показав, що серед жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза заразитися коронавірусом, натомість, у чоловіків – це зайнятість в день виборів, відсутність інтересу до виборів і їх результатів.

У віковому розрізі для старших респондентів основною причиною не йти на вибори був стан здоров’я, натомість, для молоді – це зайнятість в день виборів і проживання не за місцем реєстрації (особливо актуально для Києва). Для людей середнього віку – додалась ще загроза коронавірусу.

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Було опитано 8747 респондентів, які взяли участь у виборах, на виході зі 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Похибка репрезентативності: не більше 1,4%.

Місцеві вибори в Україні

  • 25 жовтня в Україні відбулися чергові місцеві вибори. За попередніми даними ЦВК, явка виборців становила 36,88%.
  • Вибори пройшли за пропорційною системою з відкритими списками. У Криму, Севастополі, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей голосування не проводилось.
  • ЦВК публікує проміжні результати виборів, підрахунок голосів триває. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram