этот материал доступен на русском

У ЦВК пояснили, як проходитимуть місцеві вибори 25 жовтня

14:16, 24 липня 2020
Вибори-2020
4293 0
У ЦВК розповіли про особливості проведення місцевих виборів 25 жовтня / фото УНІАН

Як повідомляє Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Центрвиборчкому, про це член ЦВК Сергій Постівий розповів в інтерв’ю українській редакції американського радіо "Наше радіо USA".

Постівий наголосив, що у зв’язку з тим, що місцеві вибори 25 жовтня відбуватимуться за новим виборчим законодавством - Виборчим кодексом України, який набув чинності з 1 січня поточного року, то вони матимуть цілу низку важливих особливостей.

За його словами, цьогорічні місцеві вибори організовуватимуться на новій територіальній основі, адже постановою Верховної Ради від 17 липня було утворено укрупнені райони.

Читайте такожУкраїнці отримали можливість змінити виборчу адресу онлайн

Крім того, відповідно до нового виборчого законодавства, у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються та проводяться разом з черговими. Таким чином, 25 жовтня разом з черговими місцевими виборами проводитимуться і перші вибори.

Зазначається, що цьогорічні чергові та перші вибори депутатів місцевих рад організовуватимуться і проводитимуться за новими виборчими системами.

Так, вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної тергромади. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

"А вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тис. і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади", - пояснили у ЦВК.

Читайте такожЗеленський схвалив зміни до Виборчого кодексу: що вони передбачають та коли почнуть діяти

При цьому передбачено нову систему висування кандидатів у депутати політичними партіями та формування нових видів виборчих списків кандидатів, а саме єдиного та територіальних виборчих списків.

Також, на виборах 25 жовтня буде обов'язковим дотримання гендерної квоти під час формування виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п’яти кандидатів у виборчому списку має бути щонайменше дві жінки. Недотримання гендерної квоти у виборчому списку може слугувати підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати від відповідної місцевої організації політичної партії.

Як повідомляв УНІАН, 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№ 3809).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter