Єврокомісія направила газових експертів до Києва та Москви

18:36, 09 червня 2009
Новини ЄС
0 0

Для обговорення постачання газу

Брюссель. 9 червня. УНІАН. Єврокомісія направила експертів до Москви та Києва для обговорення питань постачання газу.

Про це власному кореспонденту УНІАН в Брюсселі повідомив чиновник в Єврокомісії.

“Сьогодні ми направили експертів з Генерального директорату “Зовнішні відносини” та “Транспорт і енергетика” до Києва і Москви”, - сказав співрозмовник агентства.

Він не надав деталей щодо кількості експертів та їх головних завдань, зазначивши лише, що і в Москві, і в Києві експерти мають обговорити питання постачання газу та закачування газу в підземні газові сховища.

Як повідомляв УНІАН, 4 червня Президент Єврокомісії Жозе БАРРОЗУ заявив про намір направити цього тижня до Києва та Москви групу європейських експертів для вивчення на місці ситуації з постачанням газу. Крім того, 5 червня він надіслав листа прем’єр-міністру головуючої в ЄС Чехії Яну ФІШЕРУ з пропозицією обговорити питання безпеки постачання газу на засіданні Європейської Ради (самміті голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) 18-19 червня.

Питання постачання газу до Європи набуло актуальності після того, як російський “Газпром” наприкінці травня заявив про нездатність України заплатити вчасно за спожитий у травні газ, а прем’єр-міністр Росії Володимир ПУТІН зателефонував до Ж.БАРРОЗУ і запропонував надати Україні кредит в 5 млрд. дол. для вчасних розрахунків за газ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter