В Європі кажуть, що Енергетичне співтовариство допомогло Україні

17:16, 21 лютого 2013
Новини ЄС
0 0

І відкидають критику

Брюссель. 21 лютого. УНІАН. Комісар ЄС з питань енергетики Гунтер Еттінгер відкидає критику з боку України щодо “Енергетичного співтовариства” і, зокрема, його позиції в питанні побудови обхідних газопроводів навколо України.
Про це він сказав сьогодні в Брюсселі в інтерв’ю УНІАН та телеканалу “Інтер”.
“Рішення про “Північний потік” та його будівництво розпочалося ще до того, як Україна стала членом Енергетичного співтовариства. Сьогодні немає жодної критики щодо цього І що стосується “Південного потоку”, - це новий шлях, який планується, однак з добре відомих джерел. І це не наш пріоритет”, - сказав комісар.
“ЄС складається з багатьох країн. Тож, ми маємо сприймати, що окремі країни-члени мають певний інтерес для співпраці у якості партнерів в плануванні “Південного потоку””, - додав він.
При цьому Г.Еттінгер висловив переконання в тому, що участь в “Енергетичному співтоваристві” дає Україні певні переваги. Так, за його словами, Україні було б набагато складніше підписати контракт з Shell з видобутку сланцевого газу, якби Україна не була учасником Енергетичного співтовариства.
“Членство України в Енергетичному співтоваристві дає дійсно можливості отримати інвестиції. Це – гарні юридичні та економічні рамки для інвесторів в інфраструктуру, в генерацію, в видобуток сланцевого газу, для торгівлі і так далі”, - сказав Г.Еттінгер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter