ЄБРР виділить додаткові гроші на енергоефективність в Україні

14:51, 30 листопада 2017
Євробізнес
114

Європейський банк реконструкції та розвитку додатково виділить на програму 18 мільйонів євро.

Ілюстрація REUTERS

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) додатково виділить 18 млн євро на програму фінансування енергоефективності в житловому секторі в Україні (IQ Energy), повідомив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер на прес-конференції.

Читайте такожЄБРР: економіка України цього року зросте на 2%

Ми сьогодні підписуємо додаткові ліміти фінансування з нашими вже існуючими партнерами за цією програмою («УкрСиббанк», «ОТП Банк» - УНІАН), а також з нашим новим партнером («Креді Агріколь» - УНІАН) ... З цим підписанням ми виділяємо ще додатково приблизно 18 млн євро», - сказав Аджунер.

Він додав, що програма «теплих» кредитів виявилася досить успішною - на сьогоднішній день нею скористалися близько 12-15 тис. українських домогосподарств.

«Це не єдина наша програма в сфері енергоефективності, оскільки у нас є відповідні програми також у муніципальному секторі, промислових секторах. Власне, ці зусилля відображають можливість підвищення енергоефективності, підвищення конкурентоспроможності в Україні та економічного розвитку», - підкреслив директор ЄБРР в Україні.

У рамках прес-конференції відбулося підписання договорів ЄБРР з партнерами. Так, було підписано договори на отримання субкредитів у розмірі 10 млн євро і 7 млн євро з діючими партнерами програми IQ Energy - "УкрСиббанком" і "ОТП Банком" відповідно. Також був підписаний договір на відкриття кредитного ліміту для нового банку-партнера - «Креді Агріколь» - у розмірі 1 млн євро. За рахунок зазначених коштів ці банки зможуть профінансувати більш як 18 тис. проектів фізосіб-позичальників, повідомив директор ЄБРР в Україні.

«Ми новачки в цьому напрямі, але у нас досить амбітні плани. У нашому випадку це буде кеш-кредит на суму до 300 тис. грн в одні руки, і ми налаштовані серйозно просувати даний продукт серед наших клієнтів", - зазначила член правління банку «Креді Агріколь» Галина Жукова.

Заступник голови правління "УкрСиббанку" Володимир Радін, який також був присутній на прес-конференції, повідомив, що обсяги продажу в рамках даної програми збільшилися більше ніж у 10 разів, і саме це підштовхнуло банк до підписання договору про додаткове фінансування в розмірі 10 млн євро.

«Ми будемо фокусуватися на тих товарах, які дійсно збільшують економію. На сьогодні здебільшого товари, які ми продаємо, - це вікна. Але ми закликаємо українців не лише вікна міняти, хоч це теж важливо, а й переходити на складніші й ефективніші механізми - заміна котлів, сонячні батареї тощо», - додав Радін.

Як повідомляв УНІАН, 11 липня 2017 року, ЄБРР в 2 рази, до 35%, збільшив розмір компенсації суми кредитів за програмою IQ energy.

У квітні Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з ЄС і Шведським агентством міжнародного співробітництва з розвитку (Sida) заявив про запуск в Україні спеціальної програми енергозбереження IQ energy.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на середину березня 2016 року банк взяв на себе зобов'язання з надання більш як 11 мільярдів євро в рамках 363 проектів у країні.

Довідка УНІАН. Програма IQ energy розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла - 15 мільйонів євро. Термін дії програми: до 10 вересня 2020 року. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектору.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter