Як зрозуміти що у тебе алергія на амброзію / фото ua.depositphotos.com

У розпалі літа пора згадати про амброзію - найнебезпечніший бур'ян в Україні, який завдає величезної шкоди сільському господарству і здоров'ю людини. Ця рослина осушує землю і робить її неродючою, витісняє інші рослини і викликає проблеми зі здоров'ям. Розбираємося, як убезпечити себе від алергії на амброзію і побороти бур'ян назавжди.

Відео дня

Чим небезпечна амброзія для людини

Амброзія потрапила в Європу в 19 столітті на кораблях мореплавців, які подорожували з Північної Америки. В Україні вона стала інвазивним видом, тобто таким, який надзвичайно швидко поширюється і витісняє інші рослини. Амброзія швидко розростається і дуже виснажує грунт. Після неї земля стає непридатною для вирощування овочів.

Справа в тому, що на нашій території у амброзії немає природних ворогів і захворювань - всі вони мешкають на батьківщині рослини, в Північній Америці. Але в Україні рослині нічого не заважає розмножуватися і вона перетворюється на справжні "джунглі" в короткий час. До того ж цей бур'ян від природи є дуже живучим і має потужний корінь.

У чому проявляється алергія на амброзію

Пилок амброзії - дуже сильний алерген, який розноситься на велику територію і викликає неприємні симптоми навіть в невеликій концентрації. Алергія на амброзію проявляється в період активного цвітіння рослини, тобто з липня по жовтень. Особливо небезпечна алергія на рослину для алергіків і хворих на астму, а також курців.

Найчастіші симптоми алергії на амброзію такі:

 • почервоніння та свербіж очей;
 • підвищена сльозливість;
 • біль і першіння в горлі;
 • почервоніння і висипи на шкірі;
 • хрипкий кашель;
 • закладеність носа;
 • набряки під очима.

Зрозуміти, що у вас є негативна реакція саме на амброзію, можна за допомогою тесту на алергію. Для цього зверніться до алерголога.

Коли самий пік цвітіння амброзії / фото ua.depositphotos.com

Що найкраще допомагає від алергії на амброзію

Людям з алергією на амброзію в період цвітіння бур'яну дотримуйтеся певних правил. Вони спрямовані на максимальне уникнення пилку рослини.

 • Утримайтеся від прогулянок на природі рано вранці, в період найвищої концентрації пилку в повітрі.
 • Після прогулянки відразу переодягніться і помийте руки, по можливості - прийміть душ.
 • Не провітрюйте кімнату вдень - замість цього використовуйте кондиціонер.
 • Випрані речі сушіть не на вулиці, а в приміщенні.
 • Щотижня проводьте в домі вологе прибирання.
 • На вулицю виходьте в масках, які мали залишитись з часів пандемії коронавірусу.

Якщо симптоми алергії сильно докучають вам - попросіть алерголога виписати ліки. Але не займайтеся самолікуванням!

Як боротися з амброзією на ділянці

Якщо амброзія виросла на невеликій ділянці - найефективнішим методом боротьби вважається виривання з коренем. Корінь у рослини може досягати довжини 5 метрів, тому перед висмикуванням зручно злегка розрити землю граблями.

На великій ділянці амброзію можна скосити. Але робити це потрібно лише після закінчення активного росту рослини, інакше вона розмножиться ще сильніше. Також зарості бур'яну можна обприскати гербіцидами. 

Ділянку, на якому росла амброзія, варто удобрити компостом і мінеральними підгодівлею. Цей бур'ян не любить багатий грунт.

Вас також можуть зацікавити новини: