этот материал доступен на русском

Якщо "здають" нерви: Супрун порадила українцям, як "перезавантажитись" на роботі

13:11, 14 вересня 2018
Країна
2330 0
Супрун радить українцям медитувати / фото yogisurprise.com

Під кінець робочого тижня нерви можуть потроху "здавати", а очікування відпочинку ставати нестерпним. Тож багато людей, щоб не тримати емоції в собі, краще заспокоюватись та концентрувати увагу, практикують медитацію.

На своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун пояснила, що медитація - це не обов’язково сидіння в позі лотоса, це загальний термін, що позначає здатність фокусувати та зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників. 

Читайте такожСупрун розповіла про наслідки заїдання стресу

"Незалежно від того, який тип фокусування ви обираєте, медитація активізує лобну частку мозку, яка бере участь у концентрації, плануванні, зосередженні уваги та інших виконавчих функціях. Дослідження вказують, що медитація може покращити всі ці когнітивні функції", - пише Супрун.

Крім цього, практика медитування здатна позитивно впливати на гіпокамп - ділянку мозку, що відіграє важливу роль у роботі пам'яті. 

"Інколи таке перезавантаження корисно та навіть необхідно робити під час роботи. І не обов’язково воно має бути тривалим. Навіть коротка медитація, протягом 5-10 хвилин, покращує когнітивні функції - повертає концентрацію уваги, допомагає краще зосередитись та покращує пам’ять", - зазначила в.о. глави МОЗ.

Раніше психолог-психотерапевт Денис Лавриненко поділився порадами, як побороти "післявідпустковий синдром" та повернутися до роботи чи навчання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter