Епідемічні пороги перевищено у Київській та Житомирській областях / фото УНІАН

З початку цього року п’ятеро українців померли від ускладнень, спричинених вірусом грипу типу А.

Як повідомила прес-служба Центру громадського здоров’я МОЗ, загалом в Україні з початку цього епідсезону, з жовтня 2018 року, від грипу померли 13 людей.

"Із 1 жовтня 2018 р. до 6 січня 2019 р. в Україні зареєстровано 2 439 032 особи, які захворіли на грип та ГРВІ. Нині епідемічні пороги перевищено у двох областях: Київській (на 2,8%) та Житомирській (на 7%). Загалом по Україні захворюваність на 17,6% менша від епідемічного порога", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожВ Україні зросла кількість жертв грипу, серед них - вагітна жінка

У МОЗ нагадують, що грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом, яке легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт.

Центр громадського здоров’я України рекомендує за перших симптомів звертатися до лікаря, адже самолікування може бути шкідливим для здоров’я, а невчасне виявлення грипу може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті хворого.

Фахівці ЦГЗ радять навіть посеред епідсезону зробити щеплення, аби вберегти себе від ризику захворіти на грип. "Тільки вакцинація може вберегти від захворювання, пов’язаних з ним ускладнень та смерті", - наголосили в МОЗ і додали, що також сезон захворюваності на грип та ГРВІ не є причиною відмовлятися від планової вакцинації проти інших захворювань — для відтермінування щеплення мають бути чітко визначені протипоказання щодо введення тої чи тої вакцини.