Медцентр "Нові Санжари" / фото: скріншот

Вранці 5 березня евакуйовані з Китаю громадяни зможуть покинути медичний центр «Нові Санжари».

Про це в інтерв'ю hromadske повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

«Ми ще повинні перечекати до кінця середи. Якщо результати всіх досліджень будуть негативними, вони (евакуйовані - ред.) вже в четвер зможуть бути у своїх рідних містах», - розповіла міністр.

Скалецька пояснила, що фінальні результати тестів будуть відомі ввечері 4 березня. Якщо коронавірус не виявлять, евакуйовані і сама міністр зможуть покинути медичний центр вранці 5 березня.

Читайте такожШвидкі тести на виявлення коронавірусу надійдуть в Україну 10 березня - МОЗ

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю заявила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу COVID-19.

20 лютого 2020 року 45 українців і 27 іноземців, евакуйованих з Уханя, помістили на 14-денну обсервацію в медичному центрі "Нові Санжари" на Полтавщині.

У прес-центрі Нацгвардії запевнили, що на території медичного центру забезпечені всі умови санітарно-епідеміологічного контролю та безпеки режиму карантину. Евакуйованих громадян розмістили в окремій будівлі з обмеженим доступом.

Для них організовано окреме харчування, доставку якого здійснюють з урахуванням всіх норм епідеміологічної безпеки. Крім того, водопостачання і каналізація самої будівлі ізольовані. Медики мають всі засоби індивідуального захисту. Охорону здійснюють військовослужбовці Нацгвардії.