У Донецьку на наступний день після щеплення від дифтерії та правця померло 4-місячне немовля

14:57, 19 серпня 2009
Країна
3 0

У лікарні імені Вишневського в Донецьку після зробленого щеплення від дифтерії і правця померла чотиримісячна дитина. Щеплення було зроблене дитині 14 серпня, а 15 серпня увечері її забрала «швидка допомога»...

У лікарні імені Вишневського в Донецьку після зробленого щеплення від дифтерії і правця померла чотиримісячна дитина.

Цю інформацію інтернет-виданню "Остров" підтвердив начальник управління охорони здоров`я Донецької облдержадміністрації Олександр АНІЩЕНКО.

"Я можу сказати тільки одне, що проводиться службове розслідування, за результатами якого ми проінформуємо всіх, насамперед, Міністерство охорони здоров`я, прокуратуру і, звісно, пресу", - сказав він.

О.АНІЩЕНКО відмовився підтвердити чи спростувати чутки про те, що смерть дитини настала після зробленого їй щеплення.

Лікарі не вбачають причинно-наслідкового зв`язку між смертю немовляти в Донецьку і його вакцинацією.

Про це повідомила телефоном кореспонденту УНІАН заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області з епідеміологічних питань Тамара БЄЛОМЕРЯ.

За її словами, смерть 4-місячного хлопчика «ми з щепленням не пов`язуємо, адже 12 тис. дітей щеплені цією ж вакциною, цієї ж серії, і, дякувати Господу, все нормально».

«Це вакцина «Пентаксим» (п`ять компонентів), виробник вакцини – Франція, вакцина зареєстрована, зберігання відповідає вимозі. Тут не можна сказати, що вакцина сумнівної якості або щось іще. Вакцина перевірена», - підкреслила Т.БЄЛОМЕРЯ.

У той же час вона не заперечує, що між вакцинацією і хворобою малюка, що спричинила його смерть, «існує тимчасовий зв`язок». Щеплення було зроблене дитині 14 серпня, а 15 серпня увечері її забрала «швидка допомога». «За попередніми даними патологоанатомічного дослідження, у дитини була виявлена двостороння пневмонія», - сказала лікар. При цьому вона додала, що між вакцинацією і смертю «ми не бачимо причинно-наслідкового зв`язку, адже це, найімовірніше, особливості організму». Т.БЄЛОМЕРА пояснила, що у хлопчика «була пневмонія і, просто кажучи, була збільшена вилочкова залоза, тобто, звісно, були проблеми з імунітетом, і будь-який чинник міг спровокувати, зокрема і пневмонія могла спровокувати такий перебіг подій».

Вона розповіла, що «швидка допомога» доставила малюка, жителя невеликого міста Соледар, спочатку в лікарню міста Артемівська, а потім він був переведений у Донецьк, у міську дитячу лікарню №1. Помер хлопчик 17 серпня в донецькій лікарні о 4-ій ранку.

Т.БЄЛОМЕРЯ повідомила, що зараз «тривають лабораторні вірусологічні, бактеріологічні дослідження, а також гістологічні дослідження, ті, які були взяті патологоанатомами».

Він додала, що необхідне донесення направлене в Міністерство охорони здоров`я і в Центр імунно-біологічних препаратів, «але висновки тільки попередні».

Сьогодні деякі ЗМІ повідомили, що вранці 17 серпня в лікарні імені Вишневського в Донецьку після зробленого щеплення від дифтерії і правця померла чотиримісячна дитина.

Міністерство охорони здоров’я України закликає представників ЗМІ “утриматись від гучних заголовків та повідомлень і не роздмухувати антивакцинальні настрої” до з’ясування обставин трагічного інциденту, пов’язаного із загибеллю немовляти на Донеччині.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ, переданому УНІАН.

“Не дочекавшись результатів розслідування причин смерті, яка настала 17 серпня 2009 р., є некоректним тиражування інформації про зв`язок цієї трагедії зі щепленням”, – заявляють в МОЗ.

Також міністерство роз’яснює, що відповідно до чинного в Україні Календаря профілактичних щеплень (наказ МОЗ України від 03.02.2006р №48) дітям 1-го року життя передбачено за віком проведення щеплень проти таких інфекцій: дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та інфекцій спричинених Haemophilus influenzae типу b. Для його виконання необхідне одночасне проведення (у віці 3,4 та 5 місяців життя) 3-х ін’єкцій. За таких умов збільшується ризик технічних помилок, підвищується ймовірність виникнення больового шоку у дитини, зростає психоемоційне навантаження для батьків і дітей та підвищується ризик розвитку післявакцинальних реакцій.

Світова практика імунопрофілактики значно розширила використання комбінованих вакцин. Їх кількість швидко збільшується – за останні роки почали використовувати близько 10 нових комбінованих вакцин. Комбіновані вакцини дозволяють одночасно щепити дітей з метою профілактики від декількох інфекцій.

На даний час в Україні існує лише одна зареєстрована вакцина – Пентаксим, яка у своєму складі містить компоненти від вищеназваних інфекцій. Перевагами цієї вакцини є значно менша реактогенність у порівнянні з вакцинами із цільноклітинним кашлюковим компонентом. Ця вакцина зареєстрована у 23 країнах світу і 17 країнах Європи.

На даний час в Україні вакциною Пентаксим, виробництва Санофі Пастер (Франція) щеплено біля 400 тис дітей. За даними післямаркетингового моніторингу щодо побічної дії вакцини, частота місцевих та загальних післявакцинальних реакцій не перевищувала показники якості, затверджені нормативною базою України. За період використання згаданої вакцини не зареєстровано жодного післявакцинального ускладнення.

Сьогодні деякі ЗМІ повідомили, що вранці 17 серпня в лікарні імені Вишневського в Донецьку після зробленого щеплення від дифтерії і правця померла чотиримісячна дитина.

Заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області з епідеміологічних питань Тамара БЄЛОМЕРЯ сьогодні повідомила УНІАН, що лікарі поки що не вбачають причинно-наслідкового зв`язку між смертю немовляти і його вакцинацією.

Водночас, як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Донецької області, за фактом смерті немовляти після вакцинації порушено кримінальну справу за ч.2 ст. 140 Кримінального кодексу України («Неналежне виконання професійних обов`язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило собою смерть неповнолітнього»).

Покарання передбачає обмеження волі на строк до п`яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У прес-службі уточнили, що проведення досудового слідства доручено Артемівському райвідділу міліції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter