Психлікарні в Україні фінансуватимуть по-новому / фото УНІАН

В Україні існує проблема недофінансування психіатричних лікарень, ця система потребує реформування.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

За його словами, недофінансування психлікарень, у порівнянні з минулим роком, є надкритичним. Місцями воно досягає дефіциту в 70%.

Відео дня

"Нами було розроблено відповідне фінансування, антикризовий пакет. Буквально минулого тижня я проводив нараду з лікарями психіатричних лікарень, щоб вони туди запросили і Національну службу здоров'я, щоб вони повідомили, яка у них проблематика. Зараз вони вже почали переукладати договори, це перехідне фінансування до рівня минулого року у них передбачено з липня. З липня і до кінця року вони отримають до рівня минулого року, як вони фінансувалися з держбюджету", - розповів міністр.

Він додав, що у 2021 році психіатричні лікарні та протитуберкульозні служби мають фінансуватися за окремою програмою через "відповідну специфічність". В Україні, за словами Степанова, близько 22 тисяч осіб мають хронічні психіатричні захворювання.

"Ці люди часто просто втратили соціальні зв'язки. Вони не здатні себе обслуговувати, не здатні жити в звичайному світі, і їх нікуди виписувати. У той же час, медичної складової там дуже часто небагато. Тому є сенс, щоб це перетворювати на соціальні служби. Але це неможливо зробити дуже швидко, за місяць сказати - ми вас не будемо фінансувати, робіть що завгодно з цими 22 тисячами хворих", - пояснив він.

Як зазначив міністр, потрібен окремий план фінансування та реформування психіатричної служби. Робити це, за його словами, можливо тільки з фахівцями галузі - Асоціацією психіатрів, головними лікарями.

Інші новини української медицини