"Червону" зону карантину можуть запровадити у трьох регіонах України, повідомили у KSE / ілюстративне фото УНІАН

У Київській школі економіки (KSE) заявили, що Чернівецька область все ще залишається найімовірнішим претендентом на "червону" зону епіднебезпеки, за нею – Харківщина та Луганщина.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час онлайн-брифінгу сказав керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко.

"Минулого тижня ми говорили про п’ять регіонів – це Чернівецька, Харківська, Луганська, Житомирська та Львівська області. Зараз серед них ми виділяємо три регіони із найбільш критичною ситуацією – це Чернівецька, Харківська і Луганські області. Це ці три регіони, яка зараз перебувають найближче до входження у "червоний" рівень епіднебезпеки", – розповів він.

За словами Ганиченка, в інших двох регіонах ситуація все ще залишається критичною, але наразі тимчасово стабілізувалася – там немає прямої загрози дуже швидкого входження у "червоний" рівень епіднебезпеки або дуже швидкого неконтрольованого заповнення ліжок.

"Минулого тижня ми говорили, що Чернівецька область впродовж тижня вже має увійти у "червоний" рівень і дійсно вона три дні поспіль перебувала на близьких до граничних показників. Зокрема, ми бачили рівень госпіталізацій у 59 осіб на добу на 100 тис. населення при граничному в 60 осіб, ми бачили відсоток зростання госпіталізацій на рівні 45% при граничному у 50% і ми бачили завантаженість ліжок, яка вже підходила до рівня у понад 60% при граничному рівні у 65%", – зазначив експерт.

Читайте такожУ МОЗ приблизно у листопаді очікують на пік захворюваності COVID-19 в УкраїніВін також додав, що згодом рівень госпіталізацій знизився, однак останніми днями знову починає зростати.

"Показовим є те, що попри ось таке короткострокове просідання госпіталізацій, у Чернівецькій області вже зайнято 67% ліжок з киснем. Це вже більше ніж граничний показник у 65%. Вперше в цій хвилі ми побачили перевершення цього показника", – пояснив Ганиченко.

За його словами, Чернівецька область все ще залишається найближчим претендентом на входження у "червоний" рівень епіднебезпеки, наступною у цьому списку є Харківщина, а за нею Луганщина.

У KSE рекомендують найближчим часом додати близько 30% додаткових ковідних ліжок та ресурсів у ці регіони, щоб зменшити навантаження на систему охорони здоров'я та вийти з критичного рівня.

Крім того, експерти наголошують на необхідності впровадження обмежень"червоного" рівня епіднебезпеки у цих регіонах якомога швидше, не очікуючи, поки показники досягнуть рівня входження у "червону" зону.

"У Чернівецькій та Харківській областях це входження вже є дуже і дуже близьким", – підсумував Ганиченко.

Нагадаємо, у березні 2020 року розпочалася пандемія коронавірусу, у той таки час у низці країн світу, зокрема і в Україні, запровадили карантинні заходи.

Зараз в Україні діє адаптивний карантин, під час якого передбачено чотири рівні епіднебезпеки "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний". У "зеленій" зоні найслабші обмежувальні заходи, а у "червоній" – найсуворіші.

Україна 23 вересня із "зеленої" зони перейшла у "жовту", і обмежувальні заходи стали суворішими.

Які обмеження запроваджують у "червоній" зоні карантину

Інфографіка УНІАН