За даними МОЗ, в Україні не вистачає 24,7 тис. лікарів / фото УНИАН

Медичні працівники наприкінці вересня почнуть отримувати підвищені зарплати.

Читайте такожНадбавки до зарплат для медиків: Зеленський доручив МОЗ і головам ОДА усунути перешкоди для виплатПро це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на селекторній нараді президента Володимира Зеленського з представниками уряду щодо перевірки виконання заходів із забезпечення медичної галузі всім необхідним для протидії COVID-19 та актуалізації протиепідемічних дій.

«На якому етапі підвищення зарплат лікарів, наших медиків, які в умовах коронавірусної кризи героїчно рятують людські життя?» – запитав глава держави.

Степанов відзвітував, що лікарі отримають підвищену зарплату наприкінці вересня. Він зазначив, що нині Національна служба здоров’я підписує договори з 1,6 тис. лікарнями, з третиною закладів угоди вже укладено. Міністр охорони здоров’я зазначив, що на це підвищення додатково виділено 6 млрд до кінця року.

«Ми обіцяли медикам фінансові покращення. Ми несемо за це відповідальність. Я очікую, що уряд буде виконувати свої обіцянки перед українцями», – сказав Зеленський.

Також президент звернувся до міністра охорони здоров’я з вимогою пояснити, чому досі не витрачено 100 млн грн, передбачених у бюджеті на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень. Крім того, з 2,9 млрд грн, які були виділені на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту, витрачено лише 514 млн грн.

Досі не придбано обладнання для приймальних відділень опорних лікарень, хоча на це було виділено 5,3 млрд грн бюджетних коштів.

«Вже у жовтні будуть готові перші 120 приймальних відділень із понад 200, які ми обіцяли. Відділення будуть, а техніки в них – ні», – сказав глава держави.

Підвищення зарплати медикам:

  • 19 червня Кабмін схвалив рішення про підвищення зарплат медпрацівникам із 1 вересня.
  • Усім лікарям, незалежно від посад, оклади підвищать на 75%, середньому медперсоналу зарплати підвищать приблизно на 2 тис. 360 грн, молодшим медсестрам - на 1 тис. 180 грн.
  • За даними МОЗ, в Україні не вистачає 24,7 тис. лікарів, найгірша ситуація – у сільській місцевості, де не вистачає близько 8 тис. медиків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram