Хвороби, якими можна заразитися на грядці / depositphotos.com

Щовесни і літа українці, у яких є дачні ділянки, працюють на городі. Це не тільки важка, але і небезпечна фізична праця - якщо не дотримуватися правил безпеки, то можна легко "підчепити" хворобу, яка призводить навіть до смерті. УНІАН з'ясував, чим можна заразитися через землю і як цього уникнути.

Раніше ми складали детальний посівний календар на червень 2023, щоб ви знали, коли можна і не можна працювати з рослинами.

Чим можна заразитися на дачі - найнебезпечніші захворювання

Варто розуміти, що процес вирощування тих чи інших культур, а також будь-яка робота з грунтом або натуральними матеріалами вимагає акуратності і обережності. Ті українці, які гребують порадами лікарів, можуть нажити серйозні проблеми. Серед хвороб, що найчастіше зустрічаються у городників, УНІАН зібрав найбільш поширені.

Відео дня
  • Алергія та опіки

Почервоніння шкірних покривів, різке погіршення загального стану організму, закладеність носа, кашель і першіння в горлі - це головні ознаки алергічної реакції. Виникнути вона може через постійний контакт з рослинами, багато з яких виділяють особливі речовини, що подразнюють шкіру і слизові. Для того щоб уникнути цього, проводьте городні роботи в рукавичках.

Опіки і алергія можуть з'явитися не тільки від рослин - причиною цього часто стає і ультрафіолет. Якщо ви кілька годин проведете на ділянці, не оберігаючи шкірні покриви і голову від сонця, то в кінці дня отримаєте червоні плями по всьому тілу. Також не можна виключати і сонячний удар, тому надягайте кепку або панамку, використовуйте сонцезахисний крем.

  • Укус комахи 

Город - це, свого роду, дика природа і відкрита місцевість, на якій мешкає величезна кількість комах. Укус бджоли, оси, шершня або якогось жука також може спровокувати захисний рефлекс організму, який проявиться у вигляді алергії. Окремий вид небезпечних шкідників - кліщі. Вони заповзають навіть у важкодоступні місця і присмоктуються до людини. Помітити їх в процесі роботи важко, тому відразу після городу перевіряйте себе на предмет наявності паразитів, а краще перед тим як йти на ділянку, надягайте одяг, що повністю закриває тіло.

  • Правець 

Як правило, симптоми даної хвороби проявляються майже відразу. У людини починає боліти голова, вона стає дратівливою і слабкою. Трохи пізніше буде порушений ковтальний рефлекс, підвищиться температура і почнуть "тягнути" м'язи. У гіршому випадку правець призведе до летального результату, якщо вчасно не звернутися до лікаря.

Найбільше ризикують заразитися цією хворобою дачники, які регулярно працюють з вологим грунтом в жарку погоду. Бактерія зберігається в грунті сотню років, а потім потрапляє в організм людини через відкриті рани і пошкоджені ділянки. Це може бути садно, поріз і навіть укус комахи, який ви розчесали брудними руками. Ефективний метод захисту від правця - регулярна дезінфекція інструментів, рук і своєчасна обробка будь-яких подряпин на тілі.

  • Сказ

Досвідчені фермери кажуть, що вірус сказу, всупереч поширеній помилці, передається не тільки від бродячих собак і кішок або диких тварин. Носієм може бути і рогата худоба - корови, вівці, кози і коні, якщо їх кусали хворі тварини. Визначити сказ просто - майбутній пацієнт почне розчісувати шерсть, пускати слину і ставати агресивним. Ви помітите, що тварині важко дихати через пошкодження слизової рота.

Профілактика сказу - це щеплення, причому, ветеринари рекомендують проводити вакцинацію регулярно. Людині радять не чіпати руками незнайомих тварин, а якщо на тілі з'явився укус, то відразу ж промити рану милом, потім обробити спиртом і поїхати до лікаря.

Вас також можуть зацікавити новини: