Провели перші дослідження комбінованої вакцини проти грипу та COVID-19 / ілюстрація / REUTERS

Американська біотехнологічна компанія Novavax Inc оприлюднила результати досліджень своєї комбінованої вакцини від COVID-19 і сезонного грипу А та В на хом'яках і тхорах. За даними компанії, препарат викликав у тварин вироблення імунної відповіді проти обох вірусів.

Як пише 24 канал з посиланням на Novavax Inc, чотирьохвалентна вакцина NanoFlu / NVX-CoV2373 є комбінацію двох вакцин Novavax, від грипу і від COVID-19. Остання створена на основі інактивованого (убитого) вірусу, S-білок SARS-CoV-2 представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок.

Читайте такожУчені створили препарат, який удвічі збільшив виживаність пацієнтів з раком підшлункової залози

За результатами другої та третьої фази клінічних випробувань її ефективність склала 89,3%.

В ході доклінічних досліджень нової вакцини у тхорів і хом'яків вироблялися високі рівні антитіл проти обох захворювань, які збільшувалися через два тижні після введення першого компонента препарату. У контрольній групі тварини отримували вакцини NanoFlu або NVX-CoV2373 окремо. За результатами випробувань виявилося, що імунна відповідь була однаковою у всіх групах.

В ході дослідження щеплених комбінованою вакциною хом'яків заразили SARS-CoV-2. Після усипляння вчені проаналізували зразки легенів тварин і не виявили там слідів коронавірусу.

У компанії повідомили, що клінічні випробування вакцини на людях плануються в кінці 2021 року.

"Не дивлячись на низькі показники захворюваності на грип під час пандемії COVID-19, він залишається значним ризиком для громадської охорони здоров'я, і ​​потреба в універсальних і більш ефективних вакцинах важлива як ніколи. Ця комбінована вакцина в майбутньому може стати важливим інструментом в довгостроковій боротьбі з обома респіраторними інфекціями", – заявили в Novavax.

Вакцина проти коронавірусу: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram