Novavax заявила про ефективність своєї вакцини від COVID-19 / фото REUTERS

Біотехнологічна фірма Novavax заявила, що її вакцина від COVID-19 є безпечною та ефективною на 90,4%.

Такі дані були отримані в ході третього етапу клінічного випробування, в якому взяли участь майже 30 тисяч учасників з США і Мексики.

Як пише CNBC, встановлено, що вакцина з двома дозами є 100% ефективною для запобігання середньотяжкому і тяжкому перебігу захворювання і 93% ефективною проти деяких варіантів, зазначає Novavax.

Читайте такожАмериканці провели перші дослідження комбінованої вакцини проти грипу та коронавірусу

Компанія Novavax заявила, що планує подати дозвіл в управління з контролю за продуктами і ліками в третьому кварталі цього року.

"Випробування на пізніх стадіях підтверджує, що NVX-CoV2373 пропонує обнадійливий профіль переносимості та безпеки", - зазначив у прес-релізі доктор Грегорі Гленн, президент досліджень і розробок Novavax.

"Ці дані показують стабільний, високий рівень ефективності і підтверджують здатність вакцини запобігати COVID-19 на тлі триваючої генетичної еволюції вірусу", - додав Гленн.

У результаті досліджень було оцінено 77 підтверджених інфекцій COVID-19 серед 29 960 учасників дослідження. Novavax зазначив, що в групі плацебо спостерігали 63 випадки захворювання коронавірусом проти 14 випадків у групі, яка отримувала дві дози вакцини. Це призвело до оцінки ефективності вакцини в 90,4%.

У компанії стверджують, що вакцина добре переноситься. Найбільш поширеними побічними ефектами були втома, головний біль, біль у м'язах та біль у місці ін'єкції, які зазвичай тривали не більше двох-трьох днів.

Всі госпіталізації з коронавірусом в ході випробування відбувалися в групі плацебо, повідомляє компанія. Novavax заявила, що вакцина ефективна проти деяких варіантів, включаючи варіант Альфа, вперше виявлений у Великобританії. Близько 65% випадків були "варіантами, що викликають занепокоєння", заявили в компанії.

Раніше УНІАН повідомляв, що Novavax заявила про ефективність своєї вакцини проти південноафриканського штаму COVID-19. Але вакцина NVX-CoV2373 поки не отримала дозволу на використання в будь-якій країні.

Вакцина від коронавірусу: що відомо