этот материал доступен на русском

Newsweek: Коронавірус змушує клітини відрощувати "щупальця"

18:56, 30 червня 2020
Зарубіжні новини
835 0
Вчені сфотографували заражену коронавірусом клітину / NIAID

Вчені опублікували зображення, зроблені за допомогою мікроскопу, на яких видно, що відбувається з клітинами під дією небезпечного коронавірусу. Схоже, хвороба змушує свої жертви відрощувати схожі на щупальця виступи.

Як пише Newsweek, дослідники використали спеціальне обладнання, щоб сфотографувати SARS-CoV-2 після того, як він інфікував клітини нирок мавпи в лабораторії. Висновки дослідження, опубліковані в журналі Cell, говорять, що вірус, схоже, провокує ріст утворень, які називають філоподії. 

Читайте такожКоронавірус у світі не зупиняється: понад 5 мільйонів осіб побороли COVID-19 (карта)

Це тонкі відростки, багаті на білок, які грають важливу роль у діленні клітин. Вони діють як антени, за допомогою яких клітини досліджують своє оточення. На опублікованих фото вони вкриті новими частинками вірусу. Відростки були "значно довші й більш розгалужені, ніж в незаражених клітин". Вчені також помітили "драматичну зміну з'єднань" в процесі діяльності клітин. Ці зміни відображають те, як вірус під час зараження "викрадає" ензим під назвою кіназа.

"Вірус не дозволяє людським клітинам ділитися, зберігаючи їх стан в певній точці клітинного циклу. Це дає вірусу відносну стабільність й потрібне середовище для продовження самовідтворення", - пояснив співавтор дослідження Педро Белтрао з Європейського інституту біоінформатики.

Читайте такожКитай успішно випробував вакцину проти коронавірусу на людях

Після цього вчені перевірили, чи наявні ліки можуть виправляти ці зміни для лікування від зараження вірусом SARS-CoV-2. Вони виявили 7 препаратів, які можуть потенційно допомогти боротися з заразою.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter