Синоптик розповіла, чи очікувати українцям цього літа сильної спеки / фото ua.depositphotos.com

Цього року навесні в Україні фіксувалися аномально високі температури, які побили кілька рекордів. А от чи буде сильна спека влітку, чи все ж таки чекати на прохолоду, розповіла в коментарі 24 Каналу Віра Балабух - завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України.

Так, згідно з оновленими сезонними прогнозами погоди, очікується, що температура повітря влітку в Україні буде на 1-2 градуси теплішою, ніж зазвичай.

"Сильні аномалії та тенденції до утворення хвиль спеки ймовірні в західних, південних, південно-східних областях країни. Суттєві та тривалі зниження температури повітря малоймовірні", - зазначила Балабух.

Відео дня

За її словами, найвища температура повітря очікується в липні та першій половині серпня, особливо на півдні та південному сході.

Прогноз погоди на червень

За даними Укргідрометцентру, червень буде теплішим, ніж зазвичай. Середня місячна температура повітря передбачається 19-23°, у гірських районах 16-19° тепла, що на 1,5-2° вище за норму.

Про те, що червень цьогоріч буде теплішим за норму, розповіла і синоптикиня Наталя Птуха.

"Останні роки світова тенденція полягає в тому, що влітку дедалі більше днів із високими значеннями температури, а літні місяці дедалі частіше б'ють температурні рекорди - як у нас, так і в багатьох країнах, і загалом у північній півкулі така тенденція зберігається", - пояснює синоптик.

Вас також можуть зацікавити новини: