этот материал доступен на русском

У Раді придумали покарання для депутатів за прогули

11:34, 21 лютого 2019
Політика
3100 0
Ілюстрація REUTERS

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо адміністративної відповідальності народних депутатів України за прогул) (№10072).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Його автором є народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 186-8 "Прогул народного депутата України".

Читайте такожЗасідання Ради з нагоди п'ятої річниці початку збройної агресії РФ (відео)

У ній встановлюється, що прогул народного депутата, тобто його відсутність на засіданні Верховної Ради без поважних причин, підтверджена рішенням комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, вчинений більше двох разів протягом однієї пленарної сесії ВР або вчинений один раз протягом позачергової сесії тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 60 годин.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що протягом останніх років "неодноразово виникали випадки, коли на засіданні Верховної Ради були присутніми менше 226 народних депутатів, що унеможливлювало ухвалення парламентом рішень по суті чи належний розгляд і обговорення законопроектів за повною процедурою".

"Вже стало усталеною практикою, що на пленарних засіданнях у середу та п’ятницю кількість народних депутатів не достатня для прийняття будь-якого позитивного рішення, і всі законопроекти, які виносяться на розгляд, фактично автоматично відхиляються", - наголошує депутат.

При цьому, зауважує він, утримання частини заробітної плати не змогло забезпечити "належної мотивації для депутатів-прогульників виконувати свої безпосередні обов’язки".

"Зважаючи на вищезазначене, вбачається за доцільне запровадити більш болючі санкції у вигляді безоплатних суспільно корисних робіт, які виконуються у вільний від роботи час", - вважає автор законопроекту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter