REUTERS

Вже 28-29 червня в Осаці відбудеться саміт Великої двадцятки. Серед іншого на полях саміту запланована зустріч президентів США і Російської Федерації Дональда Трампа та Володимира Путіна

Як запевнив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, американський і російський лідери частину бесіди присвятять Україні, пише політолог Тарас Загородній на сторінках видання "Главред".

Читайте такожУ Києві відбудеться протест через рішення ПАРЄ щодо Росії

"Можна довго гадати, які питання, пов'язані з нашою країною, будуть обговорювати Путін і Трамп, проте напевно дізнаємося пізніше. Ми не можемо точно знати порядок денний переговорів, оскільки коло тем для обговорення у американського та російського президентів значно ширше, ніж тільки українська проблематика. Так що Україна – всього лише одне з питань", - пише він.

Політолог зазнив, що в будь-якому випадку, не варто очікувати якихось проривів у врегулюванні ситуації на сході України в результаті зустрічі Путіна і Трампа на полях саміту G20.

Хіба що буде можливо деяке просування в питанні звільнення українських моряків, яких Росія захопила в полон у Чорному морі поблизу Керченської протоки. Тим більше, вже є юридичні підстави для врегулювання ситуації з ними – є рішення Міжнародного трибуналу, який визнав, що українські моряки мають бути звільнені і повернені назад, в Україну. Тому Трамп може зробити деякий тиск на Путіна з даного питання.

Кардинальних змін і проривів у вирішенні українських проблем чекати не варто, перш за все, через те, що Росія не змінила ані тактики, ані стратегії щодо України, а на Донеччині продовжують стріляти, зазначив Загородній.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram