этот материал доступен на русском

Разумков доручив профільним комітетам підготувати зміни до низки законів для приведення їх у відповідність з Конституцією

12:32, 13 січня 2020
Політика
195 0
Разумков звернувся до комітетів Ради / facebook.com/Дмитрий Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив профільним комітетам підготувати зміни до низки законів для приведення їх у відповідність з Конституцією.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час Погоджувальної ради.

"30 вересня 2010 року Конституційний суд ухвалив рішення про конституційність закону «Про внесення змін до Конституції України» (від 9 грудня 2004 року) і визнав його неконституційним. У цьому рішенні КС зобов'язав органи державної влади невідкладно привести нормативно-правові акти у відповідність із Конституцією України в редакції від 28 червня 1996 року", - зазначив спікер.

Він зазначив, що на виконання цього рішення Верховна Рада 7 жовтня 2010 року прийняла закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо приведення їх у відповідність з Конституцією України».

"Як вам добре відомо, 21 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла рішення про відновлення дії Конституції України 2004 року, а вищезгаданий закон був визнаний таким, що втратив чинність. Внаслідок згаданих подій на сьогоднішній день діють 13 законів, щодо яких парламент ще не визначив діючі редакції їх окремих положень, які змінювалися законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приведення їх у відповідність із Конституцією України" від 7 жовтня 2010 року", - пояснив голова парламенту.

Читайте такожПрем'єр та голова Верховної Ради привітали українців з Різдвом

Так, він звернувся з дорученням до парламентських комітетів, до предметів відання яких належать ці питання, - опрацювати дані питання та внести свої пропозиції щодо редакції окремих положень законів, які були змінені законом від 7 жовтня 2010 року.

Разумков закликав підготувати об'єднаний законопроект з цього питання протягом двох тижнів.

Як повідомляв УНІАН, 8 грудня 2004 року в розпал політичної боротьби Верховна Рада прийняла закон № 2222 про внесення змін до Конституції України, який передбачав парламентсько-президентську форму правління з обмеженими повноваженнями глави держави.

30 вересня 2010 року Конституційний суд своїм рішенням визнав неконституційним закон № 2222 «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, вказавши на наявність порушень при його прийнятті. Таким чином КС констатував, що в Україні діє Конституція в редакції 1996 року.

Опозиція тоді заявила, що Конституційний суд перевищив свої повноваження, оскільки вносити зміни в Конституцію може тільки парламент. При цьому Верховна Рада за відмову від Конституції в редакції 2004 року тоді так і не проголосувала.

Таким чином, у 2010 році Україна знову повернулася до президентсько-парламентської республіки.

Читайте такожРаді пропонують скасувати податок на землю для "Укрзалізниці"

Після трагічних подій Майдану першим питанням, яке розглянула і в підсумку прийняла Верховна Рада, стало питання змін до Конституції. 21 лютого 2014 року парламент конституційною більшістю (386 голосів) проголосував за відновлення дії Конституції 2004 року. Депутати тоді прийняли цей законопроект за скороченою процедурою - без рішення профільного комітету, а також одним голосуванням за прийняття за основу і в цілому.

Конституція-2004 була відновлена в дії на тій підставі, що 30 вересня 2010 року вона була скасована рішенням Конституційного суду без відповідного голосування у парламенті, що суперечить положенням Конституції і в редакції 1996 року, і в редакції 2004 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter