этот материал доступен на русском

У США оприлюднили нові свідчення у справі імпічменту Трампа, отримані від соратника Джуліані

04:44, 15 січня 2020
Політика
823 0
Лев Парнас / REUTERS

Цього разу вони показали надані свідчення затриманого помічника Руді Джуліані Льва Парнаса. Відповідні дані він передав комітет Палати представників із розвідки, передає ТСН.

Там зазначили, що офіційно запропонували Парнасу взяти участь у розслідуванні справи імпічменту в Палаті представників наприкінці вересня 2019 року. Його адвокат повідомив, що підзахисний не буде свідчити. 9 жовтня Парнаса було затримано, а на наступний день комітет Палати представників із розвідки надіслав відповідним органам прохання про отримання від Парнаса даних, які можуть бути використані в рамках розслідування. Наприкінці жовтня, змінивши адвоката, Парнас погодився надати комітету усю необхідну інформацію.

Читайте такожNew York Times: Партнер адвоката Трампа зізнався, що погрожував Україні

Наприклад, він передав Палаті представників записки, які можуть свідчити про схему Трампа щодо України.

"Парнас підготував рукописні нотатки на канцелярському приладді готелю Ritz-Carlton у Відні, які, мабуть, мають пряме відношення до президентської схеми, спрямованої на те, щоб змусити Україну оголосити про розслідування, корисні для його кампанії з переобрання. Адвокат Парнаса підтвердив, що нотатки були написані його клієнтом", - йдеться у повідомленні розвідувального комітету.

На одній із таких нотаток Парнас написав два пункти: "змусити Зеленського повідомити, що справа Байдена буде розслідуватися; почати комунікацію із Зеленським без (Пінчука або Коломойського)".

фото intelligence.house.gov

У січні 2019 року Парнас та Джуліані переписувались щодо надання американської візи колишньому генпрокурору України Віктору Шокіну. Коли Парнас повідомив Джуліані, що у візі було відмовлено, то адвокат Трампа сказав: "Я можу це виправити".

Читайте також"Жахлива людина": адвокат Трампа стверджує, що послів в Україну призначав Сорос

У березні 2019 року Парнас спілкувався із республіканцем Робертом Хайдом про колишнього посла США в Україні Марі Йованович. У відповідь на низку посилань щодо того, що вона начебто не є "лояльною" до Трампа, Хайд відповів: "Вау! Не можу повірити, що Трамп досі не звільнив цю с*ку. Я у цьому мав рацію". Після цього республіканець надіслав Парнасу низку повідомлень, які можуть свідчити про те, що за перебуванням Йованович у Києві велося повне стеження.

За день до виклику Йованович назад до Штатів Парнас знову спілкується із Джуліані. Адвокат Трампа заявляє, що "він знову її звільнив".

Також у телефоні Парнаса був скріншот листа Джуліані до Зеленського, датованого 10 травня 2019 року. Цього листа він планував передати через міністра Авакова. У ньому Джуліані запевняє, що є адвокатом Трампа і представляє його не як президента США, а як приватну особу. Він також каже, що має до Зеленського особливе прохання і просить про зустріч.

Через деякий час Джуліані запитує у Парнаса чи "він скасував зустріч", а згодом надсилає чернетку публічної заяви, у якій каже про те, що деякі радники Зеленського не є друзями президента США.

Надалі Парнас всіляко намагається організувати зустріч Джуліані із Зеленським. Зокрема, 3 липня він пише адвокату Трампа, що летить до Відня, щоб "спробувати дістати для нас З.".

У травні Парнас наводить контакти із багатьма людьми з команди Зеленського. Зокрема, він передав Палаті представників свої переписки у WhatsApp із Іваном Бакановим, Сергієм Шефіром та Андрієм Єрмаком. Також Парнас був на зв’язку із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним.

Читайте такожАдвокат Трампа опублікував матеріали, зібрані під час розмов з українськими політиками

"2 жовтня 2019 року особистий радник президента Джей Секулоу повідомив колишньому адвокату президента Трампа Джону Дауду, що він обговорював з президентом Трампом "питання представництва" і що президент Трамп "погоджується дозволити вам представляти Парнаса і Фрумана". Цей електронний листа було відправлено через три дні після того, як комітет направив Парнасу і Фруману запит про добровільне передання документів і дачі свідчень у слідчих комітетах. 3 жовтня, на наступний день після того, як лист Секулоу було направлено Дауду, Дауд написав Комітету, щоб роз'яснити, що він представляє Парнаса і Фрумана, повідомивши, що "Парнас і Фруман допомагали Джуліані у його представництві президента Трампа", - зазначили у розвідувальному комітеті Палати представників.

Через тиждень Парнаса і Фрумана було затримано. Згодом Парнас змінив адвокат та погодився надати необхідні свідчення.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді клієнт адвоката президента США Рудольфа Джуліані Лев Парнас надав комітету з розвідки Палати представників аудіо, відеозаписи і фотографії, які містять дані щодо зусиль США переконати уряд України розпочати розслідування проти колишнього віце-президента Джо Байдена.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter