Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Порошенко: Децентралізація – це ключовий елемент підготовки України до майбутнього членства в ЄС

За словами глави держави, Україна орієнтується саме на сучасні європейські моделі місцевого самоврядування.

ZN.UA
Децентралізація – це ключовий елемент підготовки України до майбутнього членства в ЄС / ZN.UA

Президент України Петро Порошенко заявляє, що децентралізація – це ключовий елемент нашої підготовки до майбутнього членства в Євросоюзі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування, членів асоціації міст України сьогодні у Києві.

За словами глави держави, Україна орієнтується саме на сучасні європейські моделі місцевого самоврядування, на Європейську хартію місцевого самоврядування.

"Децентралізація – це ключовий елемент нашої підготовки до майбутнього членства в Євросоюзі. І це, якщо хочете, додаткова гарантія її незворотності", - заявив Порошенко.

Порошенко розповів, що має передувати змінам до Конституції в частині децентралізації

Як повідомляв УНІАН, 31 серпня 2015 року Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації.

Згідно з регламентом ВР, парламент приймає відповідний законопроект у першому читанні, мінімум, 226 голосами. На наступній сесії для остаточного прийняття закону про внесення змін до Конституції потрібно не менше 300 голосів народних депутатів.

9 грудня у Комітеті ВР з питань правової політики та правосуддя відзначили, що, якщо до кінця поточної сесії (2 лютого) конституційний законопроект про децентралізацію не буде розглянуто, він буде вважатися відхиленим.

Порошенко наполягає на забороні неприйнятних для України ідей федералізму

Разом з тим 19 січня 2016 року до Конституційного Суду надійшло подання 51 народного депутата (переважно з фракцій "БПП" і "Народний фронт") щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України" в контексті прийняття змін до Основного Закону в частині децентралізації.

Депутати просять КС роз'яснити: мова йде про наступну за номером сесію парламенту або ж "мається на увазі будь-яка інша наступна сесія Верховної Ради".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку