Україна пропонує позбавити Росію головування в СНД наступного року

18:03, 16 вересня 2016
1589 0

Росія порушила норми міжнародного права, окупувавши Крим і підтримуючи бойовиків на Донбасі, тому не може головувати в СНД в 2017 році.

снг / cis.minsk.by

Під час саміту СНД в Бішкеку глава української делегації і посол в Киргизії Микола Дорошенко висловився проти того, щоб РФ, яка окупувала Крим і підтримує бойовиків на Донбасі, головувала в Союзі у 2017 році. Про це пише "РБК".

Читайте такожУ місії ОБСЄ констатують наявність у зоні АТО забороненого Мінськими домовленостями озброєння

Також він заявив, що Україна візьме участь у переписі СНД, тільки якщо Росія не буде враховувати у своєму осіб, які проживають у Криму. В іншому випадку результати перепису Київ "буде вважати нікчемними", підкреслив Дорошенко.

У свою чергу російський лідер Володимир Путін заявив Миколі Дорошенку: "З приводу головування Росії в СНД: Україна не підписала і не ратифікувала статут СНД і навряд чи може вносити якісь пропозиції".

Після цієї полеміки глави СНД перейшли до підписання підсумкових заяв саміту.

Читайте такожВіце-прем'єр Туреччини висловив чітку позицію Анкари щодо виборів в окупованому Криму

У Бішкеку 16 вересня проходить ювілейний саміт СНД. Співдружність у 2016 році святкує 25-річчя. У вузькому складі лідери держав повинні були обговорити п'ять питань, зокрема питання адаптації СНД до сучасних реалій і про виконавчого секретаря.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter