Генеральний прокурор України Олександр МЕДВЕДЬКО погоджується з критикою, яка пролунала з боку Президента України Віктора ЮЩЕНКА на адресу ГПУ стосовно того, що кримінальна справа про його отруєння розслідується досить повільно.

Як передає кореспондент УНІАН, про це генпрокурор повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання журналістів.

«Я повністю згоден (з критикою Президента – УНІАН). Я теж незадоволений», - сказав О.МЕДВЕДЬКО. При цьому він додав, що він не лише незадоволений діями органів прокуратури, але і діями інших правоохоронних органів, які разом зі слідчими ГПУ розслідують цю справу. При цьому О.МЕДВЕДЬКО наголосив, що він «не в якій мірі не знімає з себе відповідальність» щодо стану з розслідуванням цієї справи. За словами О.МЕДВЕДЬКА, наразі у слідства «є нові версії, є нові суб’єкти, про які ми думаємо, працюємо». «Але стосовно них результату поки немає», - висловив свій жаль генпрокурор.

Довідка УНІАН. 10 вересня 2004 року В.ЮЩЕНКО прибув у австрійську клініку "Рудольфіннерхаус", де йому було встановлено діагноз "гострий панкреатит" з ускладненнями, викликаними отруєнням токсинами. Згідно з висновком лікарів австрійської клініки, погіршення здоров`я В.ЮЩЕНКА 6 вересня було викликане "тяжкою вірусною інфекцією і хімічними речовинами, які зазвичай не містяться в продуктах харчування".

11 грудня 2004 року керівник австрійської клініки "Рудольфіннерхаус" Міхаель ЦІМПФЕР повідомив, що В.ЮЩЕНКО був отруєний діоксином.

Пізніше лабораторії Нідерландів, Німеччини і Швейцарії підтвердили, що В.ЮЩЕНКО був отруєний діоксином.

Розслідування справи про отруєння В.ЮЩЕНКА до цих пір не завершене.

Заступник генерального прокурора, начальник Головного слідчого управління Генерального прокуратури України Ренат КУЗЬМІН в інтерв`ю газеті «Коммерсант-Украина» (від 24 листопада 2006 року) заявив, що В.ЮЩЕНКО могли отруїти більше двадцяти чоловік. За словами Р.КУЗЬМІНА, окрім версії, що це могло відбутися на дачі САЦЮКА, перевіряються й інші версії. Р.КУЗЬМІН зазначив, що серед підозрюваних могло бути як найближче оточення Президента, люди, з якими він часто спілкувався, так і обслуговуючий персонал.

24 листопада ц.р. В.ЮЩЕНКО зазначив, що він незадоволений ходом розслідування цієї кримінальної справи.

"Для професійного прокурора не повинно бути питань, пов`язаних із спробою отруєння", - сказав Президент.

"Встановлена формула отрути, ідентифіковано весь процес від приготування їжі до її роздачі на дачі у Володимира САЦЮКА, що був заступником голови СБУ ", - зазначив В.ЮЩЕНКО. Він повідомив, що діоксин виготовляється в трьох лабораторіях світу. Його запас в Україні пройшов інвентаризацію, весь виявився на місці.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram