Міністерство закордонних справ України направило ноту Посольству США в Україні про перенесення візиту прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА до США.

Як передає кореспондент УНІАН, текст відповідної ноти зачитав сьогодні на початку засідання уряду прем’єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ.

«МЗС України засвідчує свою повагу Посольству США в Україні і має честь поінформувати про перенесення запланованого на 3-7 грудня ц.р. візиту прем’єр-міністра України до США. Нові терміни візиту пропонуємо узгодити дипломатичними каналами», - зачитав прем’єр уривок з ноти.

Зачитавши ноту, В.ЯНУКОВИЧ зазначив, що йому дуже прикро про це говорити, але Міністерство закордонних справ, на його переконання, не може керувати Кабінетом Міністрів України.

«Якщо у вас були якісь питання, ви зобов’язані були мене поінформувати», - сказав В.ЯНУКОВИЧ, звертаючись до міністра закордонних справ Бориса ТАРАСЮКА. В.ЯНУКОВИЧ також зазначив, що в розмовах з Президентом України він домовлявся про те, що директиви для українські делегації для поїздки в США мали бути затверджені сьогодні на засіданні уряду.

В.ЯНУКОВИЧ також повідомив, що директиви були схвалені вчора на засіданні координаційної ради коаліції. «Вони погоджені і підписані усіма керівниками фракцій», - сказав прем’єр.

В.ЯНУКОВИЧ запропонував членам уряду затвердити директиви.

У свою чергу, Б.ТАРАСЮК зазначив, що, згідно з указом Президента України від 13 листопада 2006 року, відповідні директиви мали бути розроблені до 22 листопада. Однак МЗС отримало доручення 20 листопада і надіслало свої пропозиції до уряду 24 листопада, що на 3 дні менше, ніж відведений нормативними актами термін.

Б.ТАРАСЮК також висловив думку, що некоректно затверджувати корективи постановою уряду, а потрібно було б зробити це указом Президента, однак його пропозицію прем’єр навіть не ставив на голосування.

Як повідомляв УНІАН, 13 листопада Президент Віктор ЮЩЕНКО видав указ, який визначає деякі питання подальшого розвитку українсько-американських відносин у зв`язку з робочим візитом прем`єр-міністра в США. Мета указу - розробити єдину консолідовану позицію Президента і Кабміну. Глава держави доручив уряду до 22 листопада подати йому на затвердження проект директив делегації України під час робочого візиту прем`єра.

23 листопада координатор парламентської більшості, лідер фракції Партії регіонів Раїса БОГАТИРЬОВА заявила, що фракція Партії регіонів сформує делегацію, яка супроводжуватиме В.ЯНУКОВИЧА під час його візиту до США.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram