Блок Юлії Тимошенко заявляє, що коаліція відроджує корупційні схеми у сфері приватизації.

Про це йдеться у заяві БЮТ, переданій УНІАН.

“Сьогоднішнє ухвалення Верховною Радою закону, яким передбачено приватизувати більше півтисячі підприємств, є черговим свідченням того, що ЯНУКОВИЧ і його політичні сателіти відроджують в Україні масштабні тіньові корупційні схеми, легалізуючи їх через кримінальну законотворчість”, - вважають у БЮТ.

На думку членів БЮТ, “включивши в один закон безпрецедентну кількість підприємств, коаліція ЯНУКОВИЧА пішла на свідомий злочин, заклавши у мега-списку широкі можливості для тіньового виведення майна з державної власності. Переконливим свідченням цьому є сума, яку планується отримати від приватизації - 10 млрд. грн.

БЮТ нагадує, що під час роботи уряду Юлії ТИМОШЕНКО в Україні відбувся єдиний до сьогоднішнього дня приклад чесної приватизації - продаж комбінату „Криворіжсталь”, внаслідок якого держава отримала 24 млрд. грн., що у шість разів перевищило суму, «заплачену політичними «дітьми Леоніда КУЧМИ» - АХМЕТОВИМ, ПІНЧУКОМ і нинішнім прем’єр-міністром ЯНУКОВИЧЕМ».

БЮТ вважає, що “сьогодні чесна приватизація знову не потрібна ані прем’єру, ані його кишеньковій більшості у парламенті. Майже шістсот підприємств намагаються продати за 10 мільярдів, у той час коли одне підприємства коштувало 26 мільярдів. Така диспропорція свідчить, що нинішній уряд і його коаліція брутально знущаються над здоровим глуздом, над державою і громадянами”.

Блок Юлії Тимошенко заявляє, що депутати проурядової більшості, які своїми голосами підтримали цей закон, “несуть персональну відповідальність за запровадження кримінальної приватизації, за допомогою якої збагачуються наближені до уряду бізнес-структури”.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України «Про орієнтовний перелік об’єктів права державної власності, що підлягають приватизації у 2007 році». Цей законопроект підтримали 228 із 433 народних депутатів, зареєстрованих у залі. Не голосували майже в повному складі фракції “Наша Україна” та БЮТ.

Законом передбачається приватизація 595 підприємств, за які держава планує отримати не менш як 10 млрд. 20 млн. 430 тис. грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram