Євросоюз не має наміру вводити санкції щодо України.

Як повідомляє «Українська правда», про це заявив керівник переговорної групи Євросоюзу, керуючий директор європейської дипломатичної служби по Росії, східним сусідам ЄС і Західним Балканам Мирослав ЛАЙЧАК в інтерв`ю "5 каналу".

"Я навіть не хочу замислюватися про це. У нас якість відносин з Україною вище, ми про санкції не говоримо і не хочемо про них думати", - підкреслив М.ЛАЙЧАК.

"Для нас Україна – дуже важливий партнер в рамках європейського партнерства, держава, з якою ми просунулися в підготовці Договору про асоціацію та зону вільної торгівлі", - додав він.

Водночас М.ЛАЙЧАК зазначив, що судовий процес над екс-прем`єром Юлією ТИМОШЕНКО вплинув на атмосферу відносин між Україною та ЄС.

"У величезної частини членів Євросоюзу і депутатів Європарламенту склалося враження, що цей процес не виконав європейських стандартів. Це вплинуло і в цілому на атмосферу сьогоднішніх відносин між Євросоюзом та Україною", - сказав він.

М.ЛАЙЧАК наголосив, що після завершення експертних переговорів про текст Угоди щодо асоціації з Україною починається політична фаза - ратифікація угоди в парламентах країн-членів ЄС і в Європарламенті. Він висловив сподівання, що до переходу до цієї фази у ЄС не сумніватимуться у незалежності судової системи України.

М.ЛАЙЧАК не став прогнозувати, коли може бути підписана Угода про асоціацію з Україною, однак підкреслив, що ЄС готовий дуже швидко завершити цей процес і не хоче його затримувати.

Коментуючи бажання України включити у угоду пункт про перспективу членства в Євросоюзі, М.ЛАЙЧАК зазначив: "Договір про асоціацію не гарантує майбутнє членство, але він його і не виключає". За його словами, майбутнє членство в ЄС у руках, перш за все, самої України.

Він підкреслив, що Угода про асоціацію відкриває величезні можливості для наближення до ЄС.

"Давайте користуватися цим і не втрачати час на спекуляції "а що буде далі". Тому що ми самі даємо відповідь, що буде далі, тим, як будемо виконувати цей договір", - сказав М.ЛАЙЧАК

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня заступник голови партії «Батьківщина», екс-віце-прем’єр Григорій НЕМИРЯ заявив, що у Європейському Союзі та США обговорюється можливість запровадження персональних санкцій стосовно осіб, причетних до переслідування екс-прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО, включно з членами родин представників нинішньої української влади.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram