США подтвердили блокирование РФ выполнение пункта договоренностей / Фото УНИАН

Росіязаблокувала рішення про виконання пункту мінських домовленостей щодо контролю спостерігачів ОБСЄ над усією ділянкою українсько-російського кордону в зоні АТО.

Про це йдеться в повідомленні місії США при ОБСЄ, передає Українська правда.

Читайте такожМісія ОБСЄ направила два перші безпілотники на Донеччину

Враховуючи вето РФ, постійна рада ОБСЄ 22 жовтня змогла лише на місяць продовжити термін роботи чинної наглядової місії, до складу якої входять 16 спостерігачів, які працюють тільки на два контрольно-пропускних пункти.

"Незважаючи на неодноразові запити від членів ОБСЄ і країн-партнерів, РФ продовжує блокувати розширення мандату місії ОБСЄ, яка зараз спостерігає за двома прикордонними контрольно-пропускними пунктами. Ці контрольно-пропускні пункти разом складають всього 1 км на сотні кілометрів міжнародної кордону між Україною і Росією", - йдеться у повідомленні.

Посол США при ОБСЄ Деніел Бер висловив співчуття з приводу такої позиції Росії.

"На жаль, ця тривала обструкція - це ще одна втрачена можливість для Росії підкріпити свої слова дією і сприяти деескалації", - заявив він.

"Не повинно бути ніяких ілюзій - спостережна місія в тому вигляді, в якому вона сьогодні діє, є неадекватною", - додав Бер.

Читайте такожУкраїна наполягає на присутності ОБСЄ по всьому кордону в зоні АТО

"Ми продовжуємо закликати Росію до підтримки повного виконання Мінського протоколу, в якому чітко передбачається моніторинг ОБСЄ по обидва боки українсько-російського міждержавного кордону, а також створення зони безпеки в прикордонних районах України і Росії", - підкреслив представник США.

"Росія також повинна відкликати своїх бійців і важке озброєння з України і повернути всіх заручників, як цього вимагають мінські домовленості", - зазначив Бер.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram