Карантин в Україні продовжено / фото УНІАН, Микола Тис

Кабінет міністрів продовжив дію карантину в України до 30 квітня 2021 року, встановивши його адаптивну модель із чотирма рівнями епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну постанову ухвалено на засіданні уряду.

Читайте такожУкраїна може повернутися до адаптивного карантину

Відео дня

Згідно з ухваленим рішення, передбачається продовження для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації до 30 квітня та встановлення в цілому в країні або на території регіонів «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

"Ми пропонуємо продовжити на території України термін дії карантину до 30 квітня 2021 року... Також ми пропонуємо встановити на території країни адаптивний карантин із запровадження рівнів епідемічної небезпеки. Ми пропонуємо поділ на чотири рівні", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов перед прийняттям рішення.

Як зазначив Степанов, постанова набере чинності із середи, 24 лютого.

Обмеження з 24 лютого по 30 квітня в Україні

🟡"Жовта" зона передбачає обмеження, які діють зараз.

🔴Обмеження "червоної" зони - це обмеження, які були введені під час зимового локдауну. Їх вводитимуть, якщо два з п'яти певних показників триматимуться три дні поспіль.

Йдеться про такі показники:

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більш ніж на 65%;
  • кількість госпіталізацій - понад 60 на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
  • зростання кількості госпіталізацій в регіоні більш ніж на 50% за тиждень;
  • кількість ПЛР-тестів за 7 днів - не менше 300 на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлення випадків серед протестованих - понад 20%.

🟠Якщо протягом п'яти днів буде триматися тільки один показник, то регіон переходить у "помаранчеву" зону.

🟢"Зелена" зона буде вводитися в разі досягнення двох показників: рівень захворюваності на ГРЗ не менше ніж у 13 областях не перевищує 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків не перевищує 5%.Читайте такожУкраїна може повернутися до адаптивного карантину

Повернення України до адаптивного карантину: що відомо

На початку лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що невдовзі уряд ухвалить рішення про повернення в країні до адаптивного карантину.

Також Шмигаль заявляв, що у разі повернення України до адаптивного карантину, «червоні» зони встановлюватимуться окремими рішеннями.

9 лютого Ляшко повідомив, що МОЗ запропонує уряду нову модель адаптивного карантину, який почне діяти з середини чи кінця лютого.